Fiat Ailesine Katılan Yeni Birey: AEGEA

Geçtiğimiz günlerde Fiat yeni aracını tanıttı ve yeni aracı hakkındaki teknik verileri ve görünümlerini siz kullanıcılar ile paylaştı. Şimdi gelin Fiat Aegea yani Egenin tanıtım ve incelemesine;

Öncelikle Fiat Ege ile ilgili şunları söylemeliyim; Fiat Ege ismini Ege Denizinden almıştır ve Tofaş Ar-Ge birimi çalışmaları ile üretilmiştir. Fiat Ege dış tasarım konusunda oldukça yenilikçi bir anlayış içerisinde ve yeni imaj hatları ile karşımıza çıkmıştır.

Fiat Ege, dış ölçüleri 4.5 metre uzunlukta olan bir araba ölçüsüne sahiptir. Kullanım olarak kolaylıklar sağlayan Fiat Ege çok geniş bir bagaj hacmine sahip.

Fiat Ege tanıtımında arabanın teknik detayları hakkında fazla bilgi verilmemiş olup beygir güçlerinin 90 ve 120 beygir olduğu duyurulmuştur. Ayrıca Fiat Ege dizel ve benzinli motor seçeneklerine sahipmiş. Aynı zamanda Fiat Ege nin yakıt tüketimi konusunda 4.0 ile 100 km yapıldığı aktarılan bilgiler arasındadır.

Fiat Ege’ nin hem ekonomik hem güçlü hem de ihtişamlı bir araç olduğu düşünülüyor.

Fiat-aegea
Görünüm açısından Fiat Ege değerlendirmeleri Fiat Ege’ nin Linea çizgisinden biraz çıkması ve yeni bir tarz sağladığı ile ilgilidir.

Fiat Ege arabalarının fiyatları hakkında da bir açıklama yapılmadı. Fiat Ege Kasım ayında otomobil severler ile buluşacak aynı zaman da fiyatları da Ekim ayında açıklanacak.

Fiat Ege’ nin araba dünyasına büyük bir başarı ile katılacağını ve içerisinde farklı araba teknolojileri olacağını düşünüyoruz. Uzun bir araştırma ve çalışma sonucu ortaya çıkan Fiat Ege otomobil kullanıcılarının çok fazla tercih edecekleri bir araca benziyor.

Kısaca özetlemek gerekirse; teknik özellikleri ve satış fiyatları sabırsızlıkla beklenen Fiat Ege araba piyasası içerisinde çok ses getirecek olmasıdır.

Bir önceki araba yazımızda Volkswagen Dünya Piyasasına Yeni Bir Model Getiriyor isimli yazımızda Volkswagen Dünya Piyasasına Yeni Bir Model Getiriyor, Volkswagen Yeni Araba Modeli ve Volkswagen Yeni Arabaları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir