Fiat 600 İlk Bilgiler

Fiat 600 İlk Bilgiler

Fiat’ın çıkardığı ve büyük bir ilgi gören dikkat çekici 500 serisinden sonra alınan haberlere göre 600 serisinin çıkarılması beklenmektedir. David Obendorfer tarafından tasarlanacak olan model, 500 serisinde de olduğu gibi nostalji modelden esinlenerek modern bir tasarım ortaya çıkarılmaktadır. 600 serisi modellerinde klasik 600 modeli üzerinden üretileceği rahatlıkla söylenebilir.

Ayrıca çıkarılacak olan Yeni Fiat 600 modelinin Fiat Punto modelinin yerini alacağı tahmin ediliyor. Aracın tasarımında 500 modelleriyle benzerlikler taşıdığı görülmektedir. 600 modelinde daha büyük far gruplarının kullanıldığı dikkatleri çekmektedir. LED teknolojisinin kullanıldığı aracın dış tasarımı oldukça dikkat çekici durmaktadır.

Yeni Fiat 600 motor seçenekleri konusunda ise her hangi net bir bilgi bulunmamaktadır. Tasarım üzerinde çalışmalar devam eden proje hakkında kısa bir süre içerisinde ayrıntılı bilgilerin de gelmesi beklenmektedir. Şirket tarafından hazırlanan raporlarda 2015 yılında çıkarılacak olan yeni bir modelin Punto’nun yerini alacağı da belirtilmişti. Bahsedilen aracın 600 modeli olma ihtimali oldukça büyük bir olasılık olarak görülmektedir.

Adsız

Bir önceki araba yazımızda Yeni Opel Mokka 1.4 İncelemesi isimli yazımızda 2014 Yeni Mokka 1.4, Yeni Mokka 1.4 turbo ve Yeni Mokka yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.