Evlerin Üzerine Araba Yağdı!

Evlerinin Üzerine Araba Yağdı

Fırtınaları ile ünlü Meksika’ da yaşanan fırtına bu kez 13 can aldı. Meksika’ da adeta faciaya yol açan fırtınanın hızı ise dudak uçuklatıyor: saatte 300 km.

Fırtınanın yıkıp geçtiği, Ciudad  Acuna ile Teksas’ ta çatılarından arabalar yükseliyor! Ciudad Acuna kenti, Meksika’ nın kuzey sınırında yer alıyor.  Fırtınanın vurduğu kentte kaos hakim. Alınan bilgiler Teksas ve özellikle Ciudad Acuna’ da fırtınanın kayıplara yol açtığı ve kentleri yerle bir ettiği, kentlerde büyük zayiat yaşandığı yönünde.

İlk defa  fırtına ile karşı karşıya kalan Ciudad Acuna kent sakinleri, olayın şokunu yaşıyor. Teksas’ ta da durum farklı değil. Olağanüstü hal ilan edilen Teksas’ ta çok sayıda insanın kaybolduğu ve kayıpların taşan Blanco nehri civarında bulunduğu bildiriliyor.

Meksika’ da bazı bölgelerin tahliye edilmesi ile sonuçlanan fırtına Okhaloma eyaletinde ise 3 can aldı.

Fırtınaların Eyaleti!Öte yandan Meksika’ da yaşanan fırtınaların oldukça yaygın olduğu da unutulmadı. 2013 senesinin Ağustos ayında Fernand fırtınası ile sarsılan Meksika, aynı yılın  Eylül ayında ise tropik kasırgalarda çok sayıda can kaybı vermişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins