En Güvenli Araç Seçildi

En Güvenli Araç Seçildi

Amerika Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde en güvenilir araç seçimi bu yıl da yapıldı. 2014 yılının en güvenli aracı Subaru modellerinden seçildi. Seçimlerde farklı kategoriler de bulunmaktadır.

Subaru markasının en üst teknolojiyle donatılmış olan Outback, Legacy, Impreza ve Forester modellerinin tamamı en üstün güvenlik standartlarına sahip olan araçlar olarak seçilmeyi başardılar. Küçük araç segmentinde ise Impreza ve Subaru XV Crosstrek araçları ödülü almaya hak kazandı. Araçlar için yapılan testler sonucunda güvenlik standartları hem yolcular hem de sürücüler için belirlendi. Ödüle layık olarak görülen Subaru modellerinin tamamı standartlarda belirtildiği gibi hem yolcular için hem de sürücüler için güvenlik kazanmayı başardılar.

Subaru Impreza, Legacy, Outback, Forester ve XV Crosstrek modelleri üzerinde yapılan önden çarpışma testlerinde ise belirtilen bu modeller testten 6 üzerinden 6 alarak dikkatleri üzerine topladılar. Bir aracın bu ödüllerinden her hangi birini alabilmesi için çarpışma testlerinden, darbe durumunda kişilere gelebilecek hasarları koruma sistemlerinin testlerinden ve devrilme testlerinden başarılı bir şekilde geçebilmesi gerekmektedir. Yapılan bu değerlendirmeler sonucunda güvenilir araçlara ödüller sunulmaktadır.

2014 yılının en iyi araçları

Bir önceki araba yazımızda Google Sürücüsüz Aracı Yola Çıkmaya Hazır isimli yazımızda google insansız araba, google sürücüsüz araba ve İnsansız otomobil projesi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir