En Ekonomik Passat: VW Passat Bluemotion

VW sahiplerinin ve tutkunlarının çok iyi bileceği üzere markanın Bluemotion versiyonları araçların ekonomikliğini göstermektedir. Uzun zamandır beklenen VW Passat Bluemotion versiyonu da nihayet gün yüzüne çıkarıldı. Alman otomobil devi Volkswagen tarafından Passat Bluemotion versiyonunda çeşitli motor modifikasyonlarının yanı sıra katalitik konvertör kullanarak hem yakıt tüketiminin hem de emisyon değerlerinin minimum seviyelere indirildiği görülmektedir.

Hibrid modelleri göz ardı edildiğinde Volskwagen Passat Bluemotion modelinin en verimli Passat modeli olduğunun altı çizilmektedir.

Passat Bluemotion Teknik Özellikleri

Passat’ın bu versiyonunda 1.6 litre hacmindeki TDI motor görev almaktadır. Motorun araca 120 HP güç ve 250 Nm tork sağladığı görülüyor. Fabrika üretim verilerinde aracın 0’dan 100 kilometre hıza 10.8 saniyede ulaşabildiği belirtilmektedir. Modelin stationwagon versiyonunda hızlanma süresi ise 11 saniye olarak belirtiliyor.

Yakıt tüketiminin düşürülmesi için tüm teknolojik donanımlardan en iyi şekilde faydalanılan modelde güç aktarımı 6 ileri manuel şanzımanla sağlanmaktadır. VW Passat Bluemotion için ortalama yakıt tüketim değeri 100 kilometrede 3.7 litre olarak belirtiliyor. Yakıt tüketimine destek olma açısından araçta start-stop sisteminin de yer aldığı görülüyor. VW Passat Bluemotion emisyon salınım değeri ise 95 gram / km olarak belirtilmiştir.

vw passat bluemotion yorumları

 

Bir önceki araba yazımızda Yeni Toyota Yaris 650 TL Taksitle Satışa Sunuldu isimli yazımızda 2015 toyota yaris fiyatları, 2015 toyota yaris yakıtı ve 2015 yaris yorumları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins