En Ekonomik Araçlar

En Ekonomik Araçlar

Her geçen gün insanların yaşam kalitesinde artış meydana gelirken yaşam da aynı oranda pahalanmaktadır. Bu durumun farkında olan kişiler tüm alışverişlerini dikkatli bir araştırma yaptıktan sonra yapmaktadırlar. Otomobil sektörü içinde bu durum farklı değildir.

Her yıl otomobil firmaları tarafından farklı segmentlerde farklı özelliklere sahip birçok model üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Ekonomik araç almak isteyenlerin ilk olarak yakıt tüketim değerlerine ve ikinci el olarak satıldığında ne kadar değer kaybettiğine dikkat etmeleri gerekiyor. 2014 en ekonomik araçlar listesinde birbirinden farklı marka ve model araçlar bulunuyor.

Yapılan listede ilk sırada Toyota Yaris 1.4 modeli yer almaktadır. Bu modelin deposu 130 liraya dolmaktadır. Bir depo yakıtla şehir dışında ortalama 1100 km yol yapılabilmektedir. Şuan için Toyota Yaris 34.000 liradan satılmaktadır.

İkinci olarak ise listede Kia Picanto 1.1 bulunmaktadır. Araç 100 kmde ortalama 4.9 litre yakıt tüketim değerine sahiptir. 30.470 TL etiket fiyatıyla satışa sunulmuştur. Fakat araç ikinci el olarak satılmak istendiğinde oldukça fazla değer kaybedebiliyor.

Listenin üçüncü sırasında Ford’un ülkemizde en çok tutulan modeli olan Fiesta bulunmaktadır. Makyajlanan yeni modeliyle büyük bir ilgi gören araç 5,3 litre yakıt tüketim değerine sahiptir. 33.065 liralık etiket fiyatıyla herkes tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

En az yakan araçlara göre sıralanan listede araçların etiket fiyatları da göz önüne alınmıştır. Kullanım amacınıza göre yukarda belirtilen üç araçtan birini seçerek son derece ekonomik bir araca sahip olabilirsiniz. En ucuz arabalar listesinin de bu listeye yakın olacağı söylenilebilir.

2014 en ucuz araba modelleri

Bir önceki araba yazımızda Toyota Corolla 1.4 Kısa İnceleme ve Fiyatları isimli yazımızda 2013 Corolla 1.4 yakıt tüketimi, 2013 Toyota Corolla fiyatları ve Corolla 1.4 D-4D Active gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • az yakan arabalar