En Çirkin (Kötü Tasarımlı) Otomobiller

Her geçen yılın ardından otomobil aranında yayın yapan çeşitli kaynaklar tarafından oldukça ilginç enler listeleri hazırlanmaktadır. 2015’in ikinci yarıyılına girdiğimiz şu günlerde Carlnsurance tarafından 2014 yılında satışa sunulmuş en çirkin araçlarının listesi yayınlandı. Çirkin olarak adlandırılan bu araçlarda kıstas olarak araçların dış tasarımları dikkate alınmaktadır.

bmw i8 türkiye

Otomotiv sektörü içerisinde birçok farklı marka faaliyet göstermekte olup, pazar payından daha fazla almak isteyen markalar arasında rekabet ortamının kızıştığı görülmektedir. Dış tasarımın otomobil severler açısından oldukça büyük bir önem taşıdığı herkes tarafından bilinmektedir. Tasarım açısından sınıfta kalan araçların listesi şu şekilde karşımıza çıkmaktadır;

– BMW i8
– Honda Accord Hibrid
– Jeep Cherokee
– Mitsubishi Outlander
– Toyota 4Runner
– Mitsubishi Mirage
– BMW i3
– Fiat 500L
– Kia Soul
– Chevy Spark EV

Listede BMW i8 10.sırada yer almakta olup en çirkin 10 araç listesinde birincilikte Chevy Spark EV modeli yer almaktadır. Listede yer alan Fiat 500 L ve Kia Soul modellerinin ülkemizde de satışa sunulduğu bilinmektedir. Tasarıma önem veren otomobil severlerin araçlarını satın almadan önce listeye göz atmaları fikir sahibi olmaları konusunda yardımcı olacaktır.

en kötü tasarımlı araçlar

Bir önceki araba yazımızda İşte 2015 Model Yeni Renault Kadjar isimli yazımızda 2015 renault kadjar fiyatları, kadjar türkiye fiyatı ve renault kadjar yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.