En Büyük Binek Otomobiller

Ülkemizde büyük binek otomobil denildiğinde ilk olarak akıllara bagaj hacmi gelmektedir. Genel olarak otomobiller için büyük ifadesi hem iç mekan hem de bagaj hacmi için kullanılmaktadır. Bilindiği üzere geleneksel geniş aile anlayışı halen devam etmekte olup bu sebepten dolayı da ülkemiz genelinde geniş ve büyük araçlar çok daha büyük bir ilgi görmektedir.

Günümüz şartlarında birçok ailenin yarı ticari sayılan otomobilleri binek araç şeklinde kullandıkları dikkatleri çekmektedir. Bu durumun farkında olan araba üreticileri tarafından son yıllarda aile arabası adı altında yeni modeller tasarladıkları da görülüyor. Aile arabalarında standart olarak iç mekan geniş tutulmakta ve bagaj hacmi maksimum seviyede sunulmaktadır.

En Geniş Binek Araç Modelleri Listesi

– Citroen Picasso C4 537 litre bagaj hacmi
– Skoda Octavia 560 litrebagaj hacmi
– VW Jetta 510 litre bagaj hacmi
– Toyota Avensis 509 litre bagaj hacmi
– Hyundai i30 415 litre bagaj hacmi
– Volvo V60 430 litre bagaj hacmi
– Ford Focus 421 litre bagaj hacmi

Yukarıdaki listede yer alan modellerin sadece bagaj hacimleri değil aynı zamanda hem sürücü hem de yolcular için ayrılan diz ve baş mesafeleri de oldukça geniş bir alana sahiptir.

c4 picasso

Bir önceki araba yazımızda En Az Yakıt Tüketen Otomobiller isimli yazımızda en az hangi araba yakar, en az yakan araç ve en az yakan benzinli araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • geniş bagajlı arabalar
  • bagaj hacmi geniş arabalar
  • içi en geniş otomobil
  • bagajı büyük arabalar
  • bagaj hacmi geniş binek araçlar
  • bagaji genis arabalar
  • büyük bagajlı arabalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir