En Büyük Binek Aile Araçları

Günümüzde neredeyse her markanın aileler için geliştirdiği bir modeli mevcut. Aile araçlarında genel özellik olarak geniş olması ve güvenli olması dikkat edilen başlıca konulardandır. Aile araçları genellikle mpv tipinde sunulmaktadır. Mpv versiyonunun geniş iç hacmi ve geniş bagaj hacmi aileler için oldukça iyi ve geniş alan sağlamaktadır.

En Büyük Aile Binek Araçları Listesi

Citroen Grand C4 Picasso

Citroen Grand C4 Picasso

Citroen Grand C4 Picasso

En büyük aile binek araçları listemizin ilk sırasında Citroen Grand C4 Picasso yer alıyor. Grand C4 geniş iç hacmi ile dikkat çekerken aracın yan ve ön camının genişliği ile tavan camına sahip olması aracın içini hem aydınlık hem de ferah kılıyor. 7 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan Grand C4 arka sıradaki iki sıra koltuk yatırılabiliyor. Bu sayede de çok daha bagaj hacmi elde ediliyor.

 

Renault Grand Scenic

Renault Grand Scenic

Renault Grand Scenic

Aile arabaları listemizin ikici sırasında yer alan Grand Scenic 7 kişilik yolcu kapasitesine sahip. Renault’un diğer aile arabası olan Scenic ise 5 kişilik yapısı ile Grand Scenic’e göre biraz daha küçük yapıya sahip. Grand Scenic’in 3. sırasındaki koltuklarının yatırılması ile 470 litrelik bagaj hacmi elde ediliyor. Grand Scenic 7 kişilik pozisyondayken ise 208 litre bagaj hacmi sunuyor.

Opel Zafira Tourer

Opel Zafira Tourer

Opel Zafira Tourer

Opel’in aile araçları konseptinde sunduğu modeli ise Zafira Tourer. Zafira Tourer de listemizdeki diğer araçlar gibi 7 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahip. 7 kişilik hali ile 152 litre olan bagaj hacmi maksimum 1.792 litreye ulaşabiliyor. Opel Zafira Tourer 1.6 ve 2.0 litrelik dizel, 1.4 litrelik benzinli motor seçeneklerine sahip. Bu motor seçenekleri 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik vites ile sunuluyor.

Peugeot 3008

Peugeot 3008

Peugeot 3008

Listemizde yer alan bir diğer aile aracı ise Peugeot 3008. Peugeot 3008’in listemizdeki diğer araçlardan ayrılan yanı ise 5 kişilik olması. Daha geniş oturma alanına sahip araç isteyenlerin Peugeot’un diğer aile arabası modeli olan 5008’i incelemesi gerekir. Peugeot 3008 5 kişilik yapısı ile 512 litre bagaj hacmi sunarken bu alan maksimum 1.604 litre oluyor.

Seat Altea XL

Seat Altea XL

Seat Altea XL I-Tech

Aile arabası konseptinde Seat’ın sunduğu model ise Altea XL I-Tech modeli. Ülkemizde az rağbet gören Altea XL 5 kişilik oturma kapasitesine sahip. Altea’nın 5 kişilik durumda iken hacmi 532 litre. Ülkemizde sadece 1.6 litrelik dizel motor ile sunulan Altea XL 7 ileri DSG şanzıman seçeneğine sahip.

Bir önceki araba yazımızda İç Hacmi En Büyük Binek Otomobiller isimli yazımızda Aile arabaları, en büyük araçlar ve İç Hacmi en geniş arabalar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.