En Az Yakıt Tüketen Otomobiller

Günümüz hayat şartları çerçevesinde tasarruf konusunun ne derece büyük bir önem taşıdığı herkes tarafından bilinmektedir. Ülkemiz genelinde satışa sunulan akar yakıtın dünya üzerinde kullanılan en pahalı yakıt olduğu belirtilmektedir. Sürekli olarak zam gelen akar yakıt fiyatlarından dolayı araç sahipleri maddi açından zor zamanlar yaşamaktadırlar.

Bu sebepten dolayı kişiler yeni bir araba alacakları zaman her şeyden önce yakıt tüketim değerlerine dikkat etmektedirler. Bizler de yeni araba almak isteyenlere pratik bir rehber olması adına ülkemizde satışa sunulan ve en az yakıt tüken araçların listesini hazırladık. İşte en az yakıt tüketim değerine sahip olan araçlar ve tüketim değerleri;

Dizel Araçlar

Fiat Punto 1.3 Multijet 4.1 litre
Citroen 1.4 HDI Mekanik 4.1 litre
Peugeot 107 Mekanik 4.1 litre
Seat Ibiza 1.6 4.2 litre
Ford Fiesta 1.6 4.2 litre
Fiat  500 1.3 Multijet 4.2 litre
Audi A3 1.6 4.3 litre

Benzinli Araçlar

Suzuki Alto 4.4 litre
Citroen C1 SX 4.5 litre
Peugeot 107 4.6 litre
Hyundai i10 5 litre
Fiat 500 1.2 5 litre
Toyota Yaris 5.1 litre

Yakıt tüketim değerinin son derece önemli bir etken olduğu unutulmamalı ve araç almadan önce mutlaka bu konuda detaylı bir inceleme yapılması tavsiye edilmektedir.

en az yakan dizeller

Bir önceki araba yazımızda En Çirkin (Kötü Tasarımlı) Otomobiller isimli yazımızda çirkin araçlar, en çirkin arabalar ve en kötü araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins