Elektrikli Araç Satışları Arttı

Elektrikli Araç Satışları Arttı

 

 

Elektrikli Araç Özellikleri ve Modelleri Elektrikli araç satışları geçen yıla göre 2016’da p oranında arttı. Çünkü bu otomobiller benzinli araçlara göre daha verimli çalışıyor. Bu alana 4 milyar dolar yatırım yapılmıştı. Elektrikli araç kullanımının artması enerji verimliliğine de yansıdı. Yatırım teşvikleri ve araç sahipleri bu artışı belirledi. 2016 yılında 550 bin adet elektrikli araç satıldı. En fazla elektrikli hibrid araç, 200 binle Çin’de satıldı. İkinci sırada 110 binle ABD var. Ayrıca 190 bin şarj istasyonu kuruldu.

Türkiye’de 2016 yılında şu ana dek 36 adet elektrikli otomobil satıldı. Çevre kirliliğinin önüne geçen elektrik enerjisi ile çalışan araçlar hibrit modelleri ile satılmakta. Ani tork veren elektrik motorları dengeli ve güçlü bir hızlanma sağlar. Batarya ve güç yönetimindeki gelişmeler sayesinde bu araçlar artık daha fazla gündemde. Elektrikli araçlarda seri üretimde olan bazı modeller şunlar.

Tesla Roadster, Nissan Leaf, Buddy, Smart ED, Mitsubishi i MiEV, Ford Focus Electric, REVAi, Wheego Whiplife, BYD e6, Mia Electric, Renault Fluence Z.E., Bollare Bluecar, BMW ActiveE, Tesla Models, Coda, Opel Ampera, Renault Zoe ve Honda Fit EV. En iyi modeller: BMW Megacity, Chevrolet Volt, Code Sedan, Fiat 500EV, Ford Focus, Ford Transit Connect, Geely, Hyundai Blue Will, Lifan 320, Infiniti, Nissan Leaf, Nissan Van, Opel Ampera, Renault Twizzy, Renault Fluence ZE, Renault Kangoo ZE, Renault ZOE, Smart Fortwo EV, Tata Indica, Tata Nano, Tesla Model S, Tesla Roadster, Think City, Think OX, Tianjin Messenger, Toyota FT EV, Volkswagen UP, Volvo C30, Zotye Auto. Tesla Roadster 109 bin dolar, Wheego Whip 500 LSV 18.995 dolar.

Elektrikli Araç Resimleri

Bir önceki araba yazımızda Az Yakan Araba Modelleri isimli yazımızda Az Yakan Araba Modelleri, Az Yakan Arabalar ve Az Yakan Araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins