Ehliyet Sınavında Park Sensör Kullanmak Yasak Mı

Ülkemizde ehliyet alma koşulları ve süreci sürekli olarak değişmektedir. Bilindiği üzere dünya üzerinde en çok trafik kazası yaşanan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyoruz. Her yıl binlerce kişi yaşanan trafik kazalarında hayatını kaybediyor. Bunun yanı sıra maddi hasarlı da binlerce trafik kazası meydana gelmektedir.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde ehliyet alma sürecindeki direksiyon sınavı için yeni düzenlemeler yapılmış ve adayların iki duba arasına tek hamlede park etmeleri istenmiştir.

Tam da bu noktada adayların ve sürücü kurslarının aklına park sensorlerinin kullanılıp kullanılmayacağı gelmişti. Yeni düzenlemeyle birlikte Bakanlık tarafından adaylara müjdeli haber verildi. Buna göre direksiyon sınavlarında adayların park sensörü ve yokuş kalkış desteği gibi sistemleri kullanmalarında her hangi bir engel bulunmamaktadır.

Günümüzde üretimi yapılan birçok araçta bu sistem bulunmakta ve kullanımları da her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Adayların korkulu rüyası haline gelen park etme problemi de böylelikle tamamen ortadan kalkmış oldu.

direksiyon sınavı nasıl

Bir önceki araba yazımızda Seat Ibiza Yeni Donanım Paketleriyle Dikkat Çekiyor isimli yazımızda seat ibiza donanımları, seat ibiza fiyat listesi ve seat ibiza yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir