Dacia Duster 1.6 Ambiance 4×2 LPG Fiyatı ve İncelemesi

Ekonomik otomobil üreticisi Duster, Renault çatısı altında faaliyetlerine devam ediyor. He geçen yıl başarısını katlayarak artıran markanın özellikle SUV sınıfta yer alan Duster modeli oldukça büyük bir ilgi görüyor. Markanın en çok tercih edilen modellerinden biri olan Duster modelinin yeni çıkarılan LPG’li versiyonu 4×2 çekiş sistemiyle karşımıza çıkıyor.

Dacia Duster 1.6 Ambiance 4X2 Tasarımı

Dacia modellerinin dış ve iç tasarımları genel olarak birbirleriyle benzerlik göstermektedir. Duster dış tasarımında heybetli bir görünüm bizleri karşılıyor. Aracın SUV karakteristiğini ön plana çıkaran yüksek yapısı aynı zamanda Duster’ın tüm yol koşullarına uyumlu hale gelmesini sağlamaktadır. Teknik verilerde aracın yerden yüksekliği 1625 mm olarak belirtiliyor.

Dacia Duster 1.6 4×2 LPG’li Teknik Özellikleri

Fabrika üretimi LPG’li olan aracın bünyesinde 1.6 litrelik bir motor görev alıyor. Bu motor araca toplamda 105 hp güç ve 144 Nm değerinde de maksimum tork sağlamaktadır. Dacia Duster Ambiance donanım paketinde güç aktarımı 5 ileri manuel şanzımanla sağlanmaktadır.

Dacia Duster 1.6 Ambiance 4X2 Yakıt Tüketimi

Yakıt tüketimi konusunda da diğer konularda olduğu gibi sunduğu ekonomikliği korumaktadır. Aracın şehiriçi tüketimi 11.8 litre olarak belirtilirken şehir dışı tüketim değeri ise 7.7 litre olarak belirtilmektedir.

Yukarıda özellikleri belirtilen Duster modelinin güncel satış fiyatı ise 47.800 TL’dir.

dacia duster 4x2 lpg

 

Bir önceki araba yazımızda Volvo V60 Cross Country Fiyatı isimli yazımızda 2016 volvo v60 cross country, volvo v60 cross fiyatı ve volvo v60 fiyatı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.