Dacia Dokker Combi 1.5 DCi İncelemesi

Dacia Dokker Combi 1.5 DCi İncelemesi

Ekonomik araç üreticisi Dacia, Dokker Combi modeliyle dikkatleri üzerinde toplamaya devam ediyor. Her kesimin ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede araçların üretimini yapmaya özen gösteren firmanın ilk olarak performans ve fiyat oranına büyük bir önem verildiği görülmektedir. Bu oranı en iyi şekilde yakalayan firmanın rakiplerini bu şekilde geride bırakmayı başardığı söylenebilir.

Geniş iç ve bagaj hacmiyle özellikle geniş ailelerin ilgisini çeken Dacia Dokker dizel modeli ülkemizde yoğun bir ilgi görmektedir. Aracın satış fiyatına göre hem iç hem de dış tasarımda oldukça etkileyici olduğu söylenebilmektedir.

Düşük Yakıt Tüketimi Yüksek Performans

Dacia Dokker 1.5 dizel fiyatı 34.850 TL’dir. Firma araçlarında sadece satış fiyatının ekonomik olmasına değil kullanım sırasında da ekonomik bir araç olmasına önem vermektedir. Dacia Dokker 1.5 dizel yakıt tüketimi şehir içinde 5,2 litre, şehir dışında ise 4,1 litredir. Oldukça düşük yakıt tüketim değerlerine sahip olan bu motor ayrıca 90 beygir güç üretmektedir. Aracın 0 – 100 km hızlanması fabrika verilerinde 13.9 saniye olarak belirtilmektedir.

Hem performans hem de ekonomiklik açısından bu araç herkes tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek modeller arasında yerini almaktadır.

dacia dokker combi dizel fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Fiat 500L 1.6 Multijet Fiyatı ve Teknik Özellikleri isimli yazımızda Fiat 500L 1.6 Multijet Beats Edition fiyatı, Fiat 500L 1.6 multijet kullanıcıları ve yeni Fiat 500L modelleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.