Dacia 3 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

Dacia 3 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

2004 yılından beri sürekli olarak atılımlar yaparak faaliyetlerine devam eden Dacia firması, Renault bünyesinde çalışmaktadır. Firma ekonomik araçlar üretmekte ve hedeflediği pazarda büyük paylar almaktadır. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Dacia marka araçlar ülkemizde de oldukça ilgi görmektedir.

Firma geçtiğimiz günlerde Paris’te gerçekleştirilen otomobil fuarında üç milyonuncu aracını sahibiyle buluşturdu. Satılan üç milyonunca aracın modeli Sandero Stepway olarak kayıtlara geçti. Bu aracı alan İspanyol müşteri aracını fuarda teslim aldı.

Dacia araçları nasıl şeklinde soruların çoğalmasıyla kişilerin akıllarında bir takım soru işaretlerinin bulunduğu dikkatleri çekmektedir. Fakat yüksek performansın düşük maliyetle buluştuğu Dacia modellerinde başarılı sonuçlar elde edildiği rahatlıkla söylenebilmektedir. Dış tasarım konusunda her hangi bir problem bulunmazken araçların iç mekan tasarımlarında malzeme kalitesi orta seviyede tutulmaktadır. Ayrıca araçların standart versiyonlarında donanım özellikleri minimum seviyelerde tutularak maliyet ciddi oranlarda azaltılmaktadır. Bunun dışında genel anlamda Dacia modellerinde her hangi bir problem bulunmamaktadır.

Rakip firmalara göz atıldığında 10 yıllık bir süreçte 3.000.000 adet araç satışına ulaşılabilen birkaç firma vardır. Bu başarının ilerleyen zamanlarda da devam ettirilmesi planlanmaktadır. Sürekli olarak düzenlenen Dacia kredi fırsatları ve kampanyalarının da satış rakamlarına olumlu şekilde yansıdığı söylenebilir.

dacia sandera stepway fiyatı

Bir önceki araba yazımızda 2014 Dacia Duster Fiyatları isimli yazımızda Dacia Duster 1.5 4x2 fiyatı, Dacia Duster 1.6 lpg fiyatı ve Yeni Dacia Duster 1.5 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir