Citroen CXPERIENCE CONCEPT Modelini Tanıttı

Citroen CXPERIENCE CONCEPT Modelini Tanıttı

 

Paris Oto Show’da otomotiv devleri yarıştı. Citroen’in yeni nesil C3 ve C4 serilerinin yanı sıra yeni starı Cxperience de fuarda tanıtıldı. İşte 2017 Citroen Cxperience teknik özellikleri… Yeni CXPERIENCE CONCEPT; 1.37 metre yüksekliği, 2 metre genişliği ve 4.85 metre uzunluğu ile göz kamaştırdı. Citroen Advanced Comfort programı dahilinde özellikleri açıklanan yeni Citroen yıldızı, binek otomobillerde üst segmentte yer alıyor. 22 inçlik alaşım jantlı araç, geriye doğru açılan havalı kapıları ile panoramik bir uzay aracını andırıyor. Gövdedeki adaptif hava kanalları, aerodinamik tasarımı vurgularken, aracın dış görünümü tasarım ödülü almayı hak ediyor. 90 dereceyle açılan kapıların ardında yolcuları ve sürücüyü bekleyen limon sarısı koltuklar, krom kaplamalar, deri bir zemin ve ahşap yüzeyler göze çarpıyor.

Cxperience Concept, hibrid güç yapısına sahip bir model. 150-200 beygir gücündeki benzinli motoru 80 kW elektrikli motor ile desteklenmiş durumda. Elektrik ve benzini motorda bir arada ve tek tek kullanabilen yeni Citroen, motorda her iki yakıtı aynı anda kullandığında 300 beygir gücüne kadar çıkabiliyor. Elektrikli kullanmak istediğinizde 60 km’yi 0 emisyonla aştığını göreceksiniz. Tüm pilleri toplam 4.5 saatte doldurulabiliyor. Aracınızı şarj istasyonlarında 2.5 saatte de şarj edip yola çıkabilirsiniz. 8 kademeli otomatik şanzıman sistemine sahip. 2017 model yeni nesil Citroen’ler görücüye çıktı. Satış tarihi belli değil. Ancak Cxperience Concept modeli coupe görünümlü şık bir sedan kasaya sahip olduğundan alıcısı şimdiden çok olacağa benziyor. Hem hibrid teknolojisi ile aracı elektrikli de kullanabilir hem de benzinli motorun keyfini sürebilirsiniz. İkisini aynı anda kullanmak da mümkün. Elektrikli motoru açtığınızda maksimum 60 km yol yapabileceksiniz. Metalik renk seçenekleri ise büyüleyici.

Citroen CXPERIENCE CONCEPT Modelini Resimleri

Bir önceki araba yazımızda Az Yakan Araba Modelleri isimli yazımızda Az Yakan Araba Modelleri, Az Yakan Arabalar ve Az Yakan Araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins