Citroen C4 Cactus ve Türkiye Fiyatları

Citroen C4 Cactus ve Türkiye Fiyatları

Özgün tasarımlarıyla bilinen ve ülkemizde de oldukça başarılı işlere imza atan Citroen firması kısa bir süre önce C4 Cactus adını verdiği modelini ülkemizde satışa sundu. Araç crossover olarak kabul edilmektedir. Rakiplerine göre son derece sıra dışı bir tasarıma sahip olan aracın iç tasarımdaki farklılıklar da dikkatleri çekmektedir.

Tüm teknolojik donanımların bulunduğu iç mekanda 7 inç ekran büyüklüğüne sahip bir yol bilgisayarı bulunmaktadır. Ayrıca aracın arka camları kelebek cam şeklinde açılıp kapanmaktadır. En dikkat çekici tasarım farklılığı ise yan kapılarda kullanılan üretan malzemesidir. Bu tasarım hem büyük bir farklılık katmakta hem de dış darbelere karşı arabayı koruyucu bir görev üstlenmektedir.

C4 Cactus modeli iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunulmuştur. 1.2 benzinli ve 1.6 dizel güç ünite seçenekleri bulunmaktadır. Son derece hafif malzemelerden üretilen araç bu motor seçenekleriyle ekonomik olma özelliğini korumaktadır. C4 Cactus yakıt tüketimi benzinli seçenek için 4.3 ve dizel motor seçeneği için ise 3.1 litre olarak belirtilmektedir.

C4 Cactus fiyatı 1.2 benzinli motor için 54.900 liradan başlamaktadır. 1.6 dizel seçenek ise 66.300 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

c4 cactus incelemesi

Bir önceki araba yazımızda Yeni Renault Espace Geliyor isimli yazımızda 2015 model Renault Escape, Yeni Escape 1.6 ve yeni Reno Escape modeli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.