Citroen C4 Cactus Premium Özellikleri

Fransız otomobil devi Citroen firması son ürettiği modeller arasında yer alan Cactus ile birlikte otomobil dünyasındaki tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Birçok tasarım ödülünün de sahibi olan Cactus modeli için yeni bir alternatif ortaya çıkarılmaktadır. Uzun bir süredir internet ortamında paylaşımları yapılan modelin Citroen Cactus Premium modeline ait olduğu açıklandı.

Şuan için concept olarak tanıtımı yapılan Premium modeli otomobil severlerin karşısına ilk olarak Şangay Otomobil Fuarı kapsamında çıkacak. Tasarım konusunda Cactus modelinin baz alındığı son derece açık ve net bir şekilde görülmektedir.

Yeni modelde hem ön hem de arka far gruplarında LED teknolojisine yer verildiği dikkatlerden kaçmıyor.

Otomobilin güç ünitesine baktığımızda ise hibrit teknolojisinin kullanıldığı görülüyor. Aracın bünyesinde bulunan 1.6 litre hacmindeki benzinli turbo motor 218 hp güç üretmekte olup ön aksa güç sağlamaktadır. 95 hp güç üretebilen elektrikli motor ise arka aksa hareket sağlıyor.

Fabrika verilerinde aracın 100 kilometre hıza sadece 4.5 saniyede ulaşabildiği büyük bir şaşkınlık yaratıyor. Bir diğer şaşkınlık yaratan bilgi ise bu aracın 100 kilometrede sadece 1.7 litrelik bir yakıt tüketimine sahip olmasıdır.

citroen cactus premium

Bir önceki araba yazımızda Yeni Ford Focus 1.5 Dizel Otomatik Mayıs’ta Çıkıyor isimli yazımızda ford focus 1.5 dizel fiyatı, yeni focus 1.5 dizel ve yeni ford focus fiyatları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins