Citroen C1 1.0 68 HP İncelemesi

Citroen C1 1.0 68 HP İncelemesi

A segmentine gösterilen ilgi artışı neticesinde firmaların da bu alana daha fazla ağırlık vermeye başladıkları rahatlıkla görülebiliyor. Bu segmentte bulunan araçlara gösterilen ilgideki artışın sebepleri arasında ilk olarak yoğun trafik içerisinde yaşanan park bulma sorunu ve yakıt tüketimidir.

‘Şehir İçin Birebir’ Sloganıyla yeni Citroen C1 modelini ön plana çıkaran firma araç üzerinde yaptığı değişikliklerle dikkatleri çekiyor. Markanın diğer modellerinde de bulunan çift parçalı ön far grubunun C1 için de kullanıldığı görülüyor. Tasarım ve kullanım özelliklerine uygun olarak oldukça renkli bir iç mekan karşımıza çıkıyor. Kaliteli malzeme ve sadelikten yana olan firmanın başarılı bir tasarım ortaya koyduğu rahatlıkla söylenebilir.

yeni c1 iç mekan tasarımı

Citroen C1 1.0 V VTi Teknik Özellikleri

2015 model C1 1.0 motor seçeneğinde 1.0 litre hacminde 3 silindir bulunmaktadır. Yakıt olarak ise benzin kullanılan araçta 68 bg üç elde edilebiliyor. Gücün otomatik şanzımanla aktarılması şehir içinde kullanıcılara büyük bir pratiklik sağlamaktadır.

0’dan 100 kilometre hıza 14.6 saniyede ulaşabilen bu araç maksimum ise 157 kilometre hıza çıkabiliyor. Yeni C1 yakıt tüketimi konusunda ise beklentileri karşılayarak karma kullanımda 4,2 litre benzin yakmaktadır.

yeni citroen c1 1.0 fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Fiat Ocak Kampanyası isimli yazımızda Fiat Ocak kampanyası, Yeni Fiat Linea ve yetkili Fiat bayileri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins