Çin Malı Lamborghini Üretildi

Çin merkezli faaliyet gösteren birçok firmanın piyasada bulunan ürünlerin benzerlerini üretip farklı bir markayla piyasaya sundukları herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle yakın bir zaman önce bir otomobil markasının ünlü SUV üreticisi Land Rover markasının Evoque modelinin birebir aynısını üretmesi oldukça dikkat çekmişti.

Şimdilerde ise ünlü otomobil markası Lamborghini’nin en sevilen modeli olan Aventador’u kopyaladıkları ortaya çıktı. Üstelik üretilen modelin elektrikli bir motora sahip olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Aracın görseline ulaşılmış olup aşağıda sizler için paylaşılmıştır. Fotoğrafa baktığımızda aracın sadece tasarımının benzetildiğini söyleyebiliriz. Bu konuda da başarılı olamadıkları çok açık ve net bir şekilde görülüyor.

Çin malı Land Rover kopyasının büyük bir ilgi gördüğü hatırlanacaktır. Kopyalanan Lamborghini modelinin ise satışa çıkarılmayacağı düşünülmektedir. Aracın teknik özelliklerine baktığımızda bünyesinde bulundurduğu elektrik motorundan sadece 10 hp güç elde edilebilmesi de bu görüşü desteklemektedir. Önümüzdeki günlerde Lamborghini firmasının Çinli firmaya karşı her hangi bir hukuk mücadelesi başlatıp başlatmayacağı da ayrı bir merak konusudur.

çin malı lamborghini

Bir önceki araba yazımızda 2015 Opel Sıfır Faiz Kampanyası isimli yazımızda 2015 model Opel Corsa ve Opel Mokka 1.6 dizel fiyatı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.