Cam Tavan Görünümlü Folyo Mantıklı Mı

Son zamanlarda otomobillerin boya koruması için birçok farklı yöntemin uygulanabildiği görülüyor. Gelişen teknolojiyle birlikte ortaya çıkan ürünlerin etkili bir koruma sağladığı dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu sebepten dolayı da uygulamayı yaptıran araç sahiplerinin her geçen sayısının arttığı ifade ediliyor.

Araçlarda tam koruma yapılabildiği gibi sadece cam tavan görünümlü folyo uygulaması yaptıran kişilerin de giderek arttığı görülüyor. Cam tavan uygulaması da aracın tavan kısmında boya korumasında oldukça etkili olsa da yasal prosedürlerde problem yaşanabildiği belirtiliyor.

Özellikle araç muayenelerinde uygulamadan sonra renk farkı ortaya çıktığından dolayı problem yaşanmaktadır. Cam tavan görünümlü folyo uygulamasının ardından yasal konularda problem yaşanmaması için mutlaka ruhsata yapılan değişikliğin işletilmesi gerektiği ifade ediliyor.

Ruhsata işletme konusunda yapılan değişiklikle ilgili harcın yatırılması gerekmekte olup günümüzde birçok firmanın uygulamadan sonra yasal işlem konusunda da hizmet verdiği görülüyor. Yasal anlamda problem yaşamamak için ruhsata işletme konusunun ihmal edilmemesi gerekiyor.

Cam Tavan Folyo Uygulaması
Cam Tavan Folyo Uygulaması

Bir önceki araba yazımızda 2015 Hyundai Tucson Euroncap Test Sonuçları isimli yazımızda EuroNCAP, Güvenlik ve hyundai tucson gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.