Bugatti Chiron Cenevre’de Tanıtıldı; İşte Fiyatı

Dünya’nın en hızlı otomobili unvanına sahip Bugatti Veyron yerini yeni kardeşi Chiron’a bırakacak. Guiness rekorlar kitabında 431 km/h hız ile yer bulan Bugatti Veyron’un yeni kardeşi Bugatti Chiron elektronik sınırlama sistemi ile maksimum 420 km/h hıza ulaşabiliyor. Yeni Bugatti Chiron’un fiyatı da açıklandı. Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılan yeni Bugatti Chiron 2.4 milyon Euro fiyat etiketi ile alıcısına ulaşacak.

 

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron Teknik Özellikleri 

Yeni Bugatti Chiron’da 16 silindire sahip 8 litrelik motor yer alacak. W16 silindir dizilimine sahip olan yeni Bugatti Chiron 4 turbo ünite tarafından beslenecek. 4 tane 2 litrelik 4 silindirli motordan daha fazla güç üreten yeni Chiron 1480 hp güç üretiyor. Yeni Bugatti Chiron 2.000-6.000 devir/dakika devirleri arasında da 1.600 Nm tork üretecek.

 

Yeni Bugatti Chiron

Yeni Bugatti Chiron

Yeni Bugatti Chiron elektronik hız sınırlaması ile maksimum 420 km/h hıza ulaşabilecek. Bu hız rekor denemelerinde 461 km/h hıza kadar çıkabilecek. 0-100 km/h hızlanması henüz açıklanmamış olan yeni Bugatti Chiron muhtemelen 2.5 saniyenin altında 100 km/h hıza ulaşabilecek. 500 adet ile sınırlı satış rakamına sahip olacak olan yeni Bugatti Chiron 2.4 milyon Euro’luk fiyat etiketi üzerinden alıcı bulacak.

Bir önceki araba yazımızda Makyajlı Opel Mokka X Cenevre'de Tanıtıldı isimli yazımızda Makyajlı Mokka, Mokka X ve Opel gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins