Bmw’de Kullanılan Son Teknoloji Ekipmanları

Bmw’de Kullanılan Son Teknoloji Ekipmanları

Otomotiv teknolojileri son zamanlarda bir hayli hız kazanarak gelişimler göstermiştir.

BMW araba firması araba kullanıcılarının çok yakından takip ettiği lüks araba sınıfı üretimleri gerçekleştiren bir firmadır. BMW son model arabalarında bulunan son teknoloji ürünleri ele alalım;

BMW Sürüş Asistanı: Aracınızda kullanılan bu sistem sayesinde siz pek çok konuda artılar kazanıyorsunuz. BMW Sürüş asistanının sizlere sağladığı kolaylıklara bakacak olursak; şerit frenleme sistemi, şehir içi frenleme özelliği, yaklaşma uyarısı gibi sinyal ve uyarıları sizlere sağlar. BMW sürüş asistanı ile yollarda çok daha güvenli olacaksınız.

BMW Park Asistanı: BMW de kullanılan park asistanı ekipmanları sayesinde arabanızı park etmeniz bir hayli kolaylaşmış durumda. BMW de kullanılan park asistanını sayesinde arabanızı paralel park etmek bir hayli kolaylaşmış durumda. Arabanız ile 35 km/sa hareket ederken park edeceğiniz boşluğun alanını sensörler vasıtası ile ölçerek hesaplamaları yapar. Ölçüm yapılan alanların miktarına göre size bilgi sinyali verir. Direksiyon kontrolü park asistanı ekipmanında iken diğer ekipmanların kontrolleri sizin elinizde olur. Yani gaz ve fren gibi sürüş araçlarını siz kullanırsınız ama direksiyon kullanımı yapmanıza gerek kalmaz. Bu sayede istediğiniz alanlara aracınızı kolay bir şekilde park edersiniz.

Bmw-teknoloji-ekipmanları
BMW Hız Limit Bigisi: BMW marka arabalarda kullanılan bu son teknoloji ile seyahat ettiğiniz alanlarda kullanılan hız limitleri ile sizleri uyarır ve aracı kurallar dahilinde kullanmanızı sağlar. BMW arabalarda kullanılan bu teknoloji aynı zamanda sollamanın yapılacağı ve yapılamayacağı alanlarda sizlere sinyaller verdiğini unutmayınız.

Görüldüğü gibi BMW Arabaların son üretim teknolojileri sayesinde insan can ve mal kayıpları en aza indirilmeye çalışılmış ve araba kullanım kolaylıkları sağlanmıştır. Bu özellikler gibi pek çok araba teknolojisi özelliklerini BMW de bulmak mümkün bir hale gelmiştir.

Bir önceki araba yazımızda Fiat Ailesine Katılan Yeni Birey: AEGEA isimli yazımızda Aegea, Fiat Aegea ve Fiat Aegea Fiyatları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins