BMW X4 İncelemesi

BMW X4 İncelemesi

Tüm segmentlerde olduğu gibi SUV segmentinde de iddialı modeller üreten BMW yepyeni bir modelini daha otomobil sektörüne sunuyor. X6 modelinin kardeşi olarak tanımlanabilecek X4 aynı zamanda X3 modelinden de bazı özellikleri aldığı görülmektedir. Araca yandan bakıldığından tasarım olarak X ile farkı anlaşılamayabilir. Fakat ön tasarımda akıcı çizgilerin kullanıldığı dikkatleri çekmektedir. Ayrıca far gruplarında da tasarım ve teknoloji anlamında farklılıklar bulunmaktadır.

2015 BMW X4 modelinin iç tasarımı X3 ile benzerlik gösteriyor. Hem ön hem arka kısımda gerekli alanların yeterince sağlandığı da rahatlıkla söylenebilir. BMW’nin konsol tasarımındaki sadelik anlayışını X4 modelinde de görmek mümkün.

4 tekere de güç dağıtımı yapılan modelde 8 ileri otomatik şanzıman sistemi kullanılmış. BMW X4 2.0 turbo güç ünitesiyle satışa sunulacak. Bu motor tipinin sağladığı avantajla modelin ülkemizde oldukça büyük bir ilgi göreceği düşünülüyor. Güç ünitesinde twin power turbo teknolojisi de kullanılmaktadır. Aracın yakıt tüketimi ile ilgili bilgilerin testlerin tamamlanmasından sonra ortaya çıkacağı belirtilmektedir. BMW X4 fiyatı ve satışa çıkış tarihi konusunda her hangi bir bilgi bulunmamaktadır.

2015 BWM X4 yakıt tüketimi

Bir önceki araba yazımızda Yeni Mazda 3 Sedan İncelemesi isimli yazımızda 2014 Mazda 3 yakıt tüketimi, Yeni Mazda 3 ve Yeni Mazda 3 1.5 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir