BMW 53 Bin Aracına Geri Çağrıda Bulundu

Son zamanlarda gittikçe artan geri çağrı duyurularında artışın yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Otomobil üreticileri ürettikleri modelleri satışa sunduktan sonra her hangi bir arızanın tespit edilmesi durumunda satışı yapılan araçlara geri çağrı yapmak da ve arızanın çözümü yapılmaktadır.

Alman otomobil devi de bu yıl geri çağrıda bulunan markalar arasında yerini aldı. BMW’nin Çin’de satışı yapılan 53 bin aracı geri çağırdığı bilgisine ulaşıldı.

Çin Kalite Denetleme ve Karantina İdaresi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada BMW marka araçların motor kablolarında bir kusur tespit edildiği ve bu sebepten dolayı da BMW’nin problemli olan araçları geri çağırdığı belirtildi.

Hangi Modeller Geri Çağrıldı

Yapılan geri çağrının 2011 Ocak ve 2013 Aralık zaman aralığında üretilen modelleri kapsadığı ve bu modellerin X3 xDrive20i, X3 xDrive 28i ve X3 xDrive35i modelleri olduğu belirtilmiştir.

BMW tarafından geri çağrıyla ilgili yapılan açıklamada arızalı olan parçaların BMW bünyesinde ücretsiz olarak değiştirileceği ve her hangi bir şekilde ödeme talep edilmeyeceğinin altı çizilmiştir.

bmw geri çağrı

Bir önceki araba yazımızda Ford 220 Bin Aracını Geri Çağırıyor isimli yazımızda 2015 ford modelleri, ford geri çağrı ve geri çağrılan araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins