Audi S3 2.0 Sportback İncelemesi

Audi S3 2.0 Sportback İncelemesi

Ülkemiz için üst sınıf araçlar üreterek faaliyetlerine devam eden Audi, yeni modeli olan S3 Sportback ile karşımıza çıkmaktadır. A3 modelinin spor versiyonu olarak düşünülebilecek modelin sahip oldukları özellikler otomobil severleri tam anlamıyla memnun etmektedir.

Araç dış tasarım olarak A3 Sportback modeliyle bire bir aynı olarak görülmektedir. Fakat küçük detaylarla iki araç arasında farklılık meydana getirilmiştir. S3 logoları ve aracın belirli bölgelerinde kullanılan krom detaylar buna verilebilecek en güzel örnekler arasında yerini almaktadır. Bir diğer özellik ise diğer modellerde kullanılan sıradan far grubu yerine bu modelde LED teknolojisinden faydalanılmaktadır.

İç mekanın ise birebir A3 ile aynı olduğu görülüyor. 2014 Audi S3 2.0 modelinde TFSI motor bulunmaktadır. Araç diğer Audi modellerinden alışkın olduğumuz üzere performans konusunda beklentileri tam anlamıyla karşılayabilmektedir. 0 dan 100 kilometre hıza 4.9 saniyede ulaşabilen araç 250 km hıza kadar çıkabilmektedir. Fabrika değerlerine bakıldığında Audi S3 2.0 yakıt tüketiminin 6.9 litre olduğu görülüyor. Bu değerin karma kullanım olduğu da belirtilmektedir.

2014 Audi S3 fiyatı 183.000 TL olarak belirlenmiştir. Araç sahip olduğu üstün özellikler ve fiyatıyla rakiplerinden belirgin olarak ayrılmaktadır.

yeni audi s3 özellikleri

Bir önceki araba yazımızda 2014 Opel Astra İncelemesi isimli yazımızda Opel Astra 1.6 dizel, Yeni Corsa fiyatı ve yeni Opel Astra modeli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.