Audi S Q7 Elektrikli Turboya Sahip Olacak

Audi’nin suv segmentinde sunduğu Q7 modelinin Sportif versiyonu olan S Q7 tanıtıldı. Elektrikli turbo besleme ünitesi ile dikkat çeken yeni Audi S Q7, turbo ünitesinin elektrik ile beslenmesi neticesinde düşük devirlerde de oldukça iyi performans sunacak. Araç motorundan güç alan turbo ünitelere oranla düşük motor devirlerinde başarı yakalayacak olan elektrikli turbo ünitesi ilerleyen zamanlarda diğer modellerde de yer alacak.

Audi SQ7

Audi SQ7

Audi S Q7 Teknik Özellikleri 

Yeni Audi S Q7’de 4 litrelik dizel V8 motor yer alacak. 429 hp güç üretecek olan 4.0 V8 dizel motor 900 Nm tork üretecek. 8 ileri S Tronic otomatik şanzıman ile birlikte sunulacak olan 4.0 V8 dizel motor yeni S Q7’nin 0-100 km/h hızlanmasını 4.8 saniyeye düşürecek. Air süspansiyon sistemini de standart olarak barındıracak olan yeni S Q7 daha iyi yol tutuşu ve verim sunacak.

Audi SQ 7

Audi SQ 7

Elektronik hız sınırlaması ile maksimum 250 km/h hıza ulaşabilecek olan yeni Audi S Q7 100 kilometrelik ortalama kullanımda 7.4 litre yakıt tüketecek. Yeni Audi S Q7 emisoyn olarak da kilometrede 194 gram karbondioksit salınımı yapacak.

Bir önceki araba yazımızda Audi Q2 Mini Suv Cenevre'de Tanıtıldı isimli yazımızda Audi, Mini Suv ve Q2 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins