AUDI RS Q3 İncelemesi

AUDI RS Q3 İncelemesi

Audi SUV segmentindeki RS Q3 modelini makyajlayarak satışa sundu. Araçta yapılan makyajlama işleminin performans ve tasarım üzerinde yoğunlaştığı görülüyor. Aracın yeni modelinde daha güçlü bir motor kullanılmış. Dış tasarımda ise yeni ön ızgara tasarımı, LED teknolojisine sahip farlar ve aha güçlü bir yapı dikkatleri çekiyor.

Yeni RS Q3 modelinin iç mekanında ise asilliğin rengi olan siyah rengin hakim olduğu görülmektedir. Siyah renk ile birlikte ayrıntılarda kullanılan alüminyum ve renkli dikişler aracın sportif yönünü ortaya çıkarıyor.

Yeni Audi RS Q3 2.5 benzinli motoruyla 340 beygir güç üretiyor. Motor ünitesinde turbo sistemli 5 silindir yer almaktadır. Bir öncekine göre 30 beygir değerinde güç artışı sağlanmıştır. Araçta bu yüksek gücün aktarımı ise 7 ileri s-tronic sistemle sağlanıyor. 100 kilometre hıza 4.8 saniyede ulaşabilen aracın 4 tekerine de güç iletimi yapılmaktadır. Yüksek performanslarına rağmen aracın 8.4 litre yakıt tüketim değerine sahip olması dikkatlerden kaçmıyor.

AUDI RS Q3 fiyatı Almanya’da 159.000 TL olarak belirlenmiştir. 2015 yılının başlarında ülkemizde de satışa sunulacak olan modelin Türkiye fiyatı ise netleşmemiştir.

2015 audi rs q3

Bir önceki araba yazımızda Yeni Nissan Juke Tasarımı isimli yazımızda 2014 Nissan Juke, Yeni Nissan Juke ve Yeni Nissan Juke özellikleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins