Audi Q2 Mini Suv Cenevre’de Tanıtıldı

Audi’nin suv modelleri için kullandığı Q serisine yeni bir üye daha dahil oluyor. Q2 adı ile seride yer alacak olan yeni mini suv model Audi tarafından 2016 Cenevre Otomobil Fuarında tanıtıldı. Q serisinde yer alan diğer modellere oranla daha küçük boyutlara sahip olacak olan yeni Q2 4.19 metre uzunluğa, 1.79 metre genişliğe ve 1.51 metre yüksekliğe sahip olacak.

Audi Q2
Audi Q2

Audi Q2 Mini Suv Motor Seçenekleri 

Audi’nin yeni mini suv modeli Q2’de 116 hp ile 190 hp arasında güç değerlerine sahip 6 farklı motor seçeneği yer alacak. Yeni Audi Q2’nin dizel cephesinde 1 tane 1.6 litrelik ve farklı güç çıkışlarına sahip 2 tane 2 litrelik dizel motorlar yer alıyor. Benzinli cephesinde ise 4 silindirli 1.4 litrelik, 4 silindirli 2.0 litrelik ve 3 silindirli 1.0 litrelik motorlar yer alıyor.

Audi Q2 Mini Suv
Audi Q2 Mini Suv

Yeni Audi Q2’nin şanzıman seçenekleri arasında ise manuel ve çift kavramalı S Tronic otomatik şanzımanlar yer alıyor. Audi’nin yeni mini suvu Q2’de 2 litrelik dizel motorlar ve 2 litrelik benzinli motor Audi’nin kendine has 4 tekerlekten çekiş sistemi olan Quatro çekiş sistemine sahip olacakken diğer motor seçenekleri önden çekiş sistemine sahip olacak.

Bir önceki araba yazımızda Hyundai Tucson'da 1.7 Dizel Motor Yeniliği isimli yazımızda 1.7 Dizel, Hyundai ve Tucson gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.