Audi A9 Elektrik İle Çalışacak

Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ile birlikte pek çok dünya devi otomobil üreticisi markada araçlarında bu teknolojiyi kullanmaya başlıyor. İlk başlarda hibrit olarak sunulan elektrikli araçlar artık sadece elektrik enerjisine sahip olarak sunuluyor. Bir ya da daha fazla elektrik motoru  ve batarya ile yol alabilen elektrikli araçlara bir yenisini de Audi ekliyor.

Elektrikli Audi A9
Elektrikli Audi A9

Audi’nin yeni A9 modeli elektrik enerjisi ile hareket edebilir yapıda olacak. Ürettiği araçlar ile dünya devleri arasına adını yazdıran Audi’nin yeni elektrikli aracı ile de unutulmazlar arasına gireceği malum. Yeni A9 modelini tamamen elektrikli olarak sunacak olan Audi araç bataryasını da araç sahibinin kolaylıkla takıp çıkarabilmesi için portatif olarak üretecek.

Audi A9
Audi A9

Yeni Audi A9’un 3 farklı versiyonu olacak. Bu versiyonlar arasında donanımsal farklılıklar ve güç farklılıkları olacak. Yeni elektrikli Audi A9’da 360 hp’lik ekonomik versiyon, 430 hp’lik orta sınıf ve 544 hp’lik üst sınıf versiyonlar yer alacak. Ekonomik versiyonuyla bile oldukça iyi güç sunan yeni Audi A9’un 0-100 km/h hızlanmasını 3 saniye ile 3.5 saniye arasında tamamlaması bekleniyor. Bu sürenin üst donanım seviyesinde 3 saniyenin altında olması bekleniyor.

Bir önceki araba yazımızda 2017 Aston Martin DB11 Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtıldı isimli yazımızda Aston Martin, Cenevrede ve DB11 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • audi a9