ARAÇ TAMİRİ NELERİ KAPSAR

ARAÇ TAMİRİ NELERİ KAPSAR

Araba tamiri otomobil, otobüs, kamyon gibi motorlu taşıtların yakıt, ateşleme, soğutma, sistemlerinden tutunda yağlama ve supap, boru sistemlerin bakım çalışmalarını kapsar. Arabalarda Başlıca güç aktarma gövdeleri olan;Manuel arabalarda vites değişiminde kullanılan bir mekanizma olan Debriyaj, arabanın vites değişimindeki mekanizmanın bir arada topladığı kutu olan vites kutusu, arkadan çekişli arabalarda bulunan aracın hareket dengesini sağlayan diferansiyel, tekerleklerin hareket etmesini sağlayan akslar, tekerlekler ve şaft gibi sistemlerin arızalarını giderilir. Ayrıca tekerlek ve rotların bir arada toplandığı ön düzen, fren, direksiyon sistemleri ve aydınlatma- ikaz lambalarının bakımı ve arızasını giderilmesi araba tamiri arasındadır.

HANGİ DURUMLARDA ARABANIZA TAMİR VE BAKIM YAPTIRMANIZ GEREKİR?

Ancak günümüzde nerede ise önemli bir ihtiyaç haline gelmiş olan otomobiller sıfırda olsa ikinci elde olsa zaman içerisinde çeşitli sorunlar ve arızalar çıkartabilmektedir. Özellikle 10 Yılını doldurmuş akaryakıt deposu yasal olarak değişmesi sorunludur. Arabanızın üzerinde ömrünü sona ermiş ve değişme zamanı gelen gereken parçalar mutlaka yetkili servislerde tamiri yapılmalı ve tüm bu tamirat işlemleri ile ilgili mutlaka ‘tadilat projesi’  verilmesi gerekmektedir. Unutmayın ki; aracınız ne kadar bakımlı olursa problem yaşama olasılığınız o kadar az olur Özellikle araba için gerekli bakımın düzenli yapılması hayati yönden de çok önemlidir.

ARABA TAMİRİ VE BAKIMI İÇİN YAPILABİLECEKLER HAKKINDA

Motorlu taşıtlara göre düzenlenmiş fastening. Mobilize arızasında araç çalışması ve ekranda ‘kart okunamadı‘ yazısı çıkabilmektedir. Bazı zamanlar ise; yalnızca yağ eklemek kâfi olacaktır. Peki, bu araba tamirler, nelerdir? Bu konuda konuşalım. Çünkü araba tamiri ve bakımı ve için yapılanlar, hem araç remoteımı edge ve araçların performansına etkiler. Bazı durumlar da ise arabanızda küçük ama sizi aşan hasarlar oluşabilir. Böyle durumlarda İş başa düştü denip sorumluluğu üstlenmeye kalkmamalısınız. Buğulanmaya başlayan araba farları a, alelacele kendiniz değiştirmeye çalışmayın. Çünkü bazı durumlarda arabanızın küçük bir aksesuarını bile değiştirmeye kalktığınız beklenmedik hasarlar ile karşılaşabilirsiniz. Buda ileride sizin ve sevdikleriniz için can güvenliğini istemeden de olsa tehlikeye sebep olabilir.

ARABALARDA ZAMANINDA SIVI DEĞİŞİMİNİN ÖNEMİ VE DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

Arabanızın sıvı değişiminin zamanında tapılması Modernize ve Example arabalarda sıvı değişimi yapılırken dikkat edilecek birkaç nokta ve gerekli dia gram birkaç araç obstrüksiyon. İşleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli delineation araçları almadan önce piyasada iyi bir fiyat araştırması yapılmalıdır. Arabaların belli bir kilometreden sonra düzenli olarak bakım görmesi gerekir. Bu bakımlar bilfiil motorun birçok farklı parçasında düzenli olarak yapılmalıdır ve motor yağının değiştirilmesi gereklidir. Düzenli bakımı ve yapılmayan araçlar siz ve sevdikleriniz için güvensiz araçlar haline gelmektedir. Unutulmamalı ki, trafik kazalarının büyük bir kısmı araçların gerekli bakımlarının yapılmaması ve tamir edilmesi gereken bir parçanın önemsenmemesi gibi durumlarda da meydana gelmektedir. İşte bu bağlamda araba tamiri konusunda uzman kadro olarak gerekli bilgiye sahip olan yetkili firmalar tercih edilmelidir. Yetkili servislerde gerçekleşen araç montaj ve tamirat işlemlerinin ruhsata işlenebilmesi için seri tadilat projeleri araç sahibine dosya halinde gerekli bilgileri araç sahibine teslim edilir. Bu nedenle araba tamiri işlemleriniz için her zaman yetkili tamir servisleri seçmelisiniz.

Bir önceki araba yazımızda Araba Tamiri Hakkında Bilinmesi Gerekenler isimli yazımızda Araba Tamir Yaptırma, Araba Tamiri ve Araba Tamiri Bilgileri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.