Araç Bakım Fiyatları 2017

Araç Bakım Fiyatları 2017

Araç bakım fiyatları 2017 kullanılan araçların gün geçtikçe yıpranan mekanik aksamları ve diğer motor bölümleri zaman içerisinde belirli periyotlarda gerekli kontrolleri yapılarak daha iyi performans elde edilmesi mümkündür. Günümüzde yapılan araç bakımları kullanılan yedek parça ve aksesuarların mali değerleri doğrultusunda komple bakım fiyatlandırması yapıldığı görülmektedir. Araç bakım fiyatları 2017 olarak yapılacak işlerin araç motor yağı değişimi hava ve yağ filtresi değişimi işlemleri 100 TL ile 200 TL arasında değişen fiyatlarla yaptırılmaktadır. Bu işlemleri mekanik aksamlar kaporta boya veya motor aksamları olarak değişik servis hizmetleri olarak ta almak mümkündür.

Araç bakım fiyatları 2017 periyodik bakımlarda aracın can alıcı noktalarından olan triger kayışı veya triger zinciri, debriyaj balatası yada seti, sağ sol salıncaklar gibi mekanik aksamların değişimleri servis bakım ücretlendirmesi olarak 400 TL ile 1000 TL arasında değişen fiyatlarla karşımıza çıkarken burada bilinmesi gereken en önemli konu kullanılan triger seti fiyatı ve debriyaj balata seti fiyatı aynı zamanda sağ ve sol salıncak olarak kullanılan yedek parçaların marka fiyatlandırmasında ortaya çıkan değişimler nedeni ile taban fiyat 400 TL tavan fiyat 1000 TL olarak gösterilmiştir.

Araç bakım fiyatları 2017 Seat marka bir otomobilin Altea modelini 60 000 km yağ değişimi ve filtre değişimi ön ve arka fren balataları değişim fiyatları 500 TL olduğu görülmektedir. Hyundai i20 d cvvt 2013 model aracın 60000 km bakımı servis fiyatı olarak 275 TL ile 300 TL arasında değiştiği görülmektedir. 2010 model Opel Astra aracının genel bakımı 80 TL ile 200 TL arasında değiştiği görülmektedir. Ankara Çankaya bölgesinde bulunan oto servis bakım fiyatlarında göze çarpan 2006 model Honda Jazz 14 aracının debriyaj seti değişimi, Z rot değişimi, sibop ayarı işlem fiyatı 700 TL ile 900 TL arasında değiştiği görülmektedir.

Araç bakım fiyatları 2017 yapılan bu işlemler müşteri memnuniyeti kapsamında ele alındığında fiyatlardan çok kullanıcıların araç performanslarına göre servis seçimi yaptıkları görülmektedir. Çünkü bilinçli bir araç kullanıcısı fiyattan çok kullanılacak yedek parçanın kalitesine önem vererek aracından daha yüksek performansı elde etmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda yapılan Araç bakım fiyatları 2017 faaliyetleri orijinal parçaları yüksek fiyatlarda elde etmelerinden dolayı servis fiyatında değişiklikler ortaya çıkmaktadır.

Güvenli servislerden hizmet almak maddi yönden biraz fazla gözükse de bakım periyotlarını daha yüksek performansla geçişine imkan sağlamaktadır. Şöyle ki; Fiat marka bir otomobilin Fiat servisinde orijinal parçalar eşliğinde yaptırılacak bir bakım sonucunda elde edilecekler; araç güvenliği, sürüş kolaylığı, araç ömrünün uzaması ve en önemlisi araç satışında aracın geçmişinin kolay takip edilmesine imkan sağlayacaktır.

Bir önceki araba yazımızda Araba Kullanırken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir isimli yazımızda Araba Kullanırken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins