Arabada Sigara Kokusunu Giderme Yöntemleri

Sigara kokusu her ortamda olduğu gibi araba içinde de oldukça ağır ve rahatsız edici bir kokuya sebep olmaktadır. Rahatsız edici bu koku aynı zamanda insan sağlığına da zarar verebiliyor. Seyahat sırasında sürüş güvenliği için iç mekandaki havanın kalitesi oldukça büyük bir önem taşır.

Tüm bu sebeplerden dolayı araç içerisinde sigara içilmesi durumunda mutlaka kokunun araba içerisinden çıkarılması gerekir. Birçok araç sahibi sigara konusunu gidermek için araç parfümleri kullanarak büyük bir hata yapmaktadır. Araç parfümü ve sigara kokusunun birleşmesi durumunda oldukça ağır bir koku ortaya çıkmaktadır.

Bunun için doğal yöntemlerden faydalanılması tavsiye edilir. Bir havlunun sirkeye batırıldıktan sonra aracın içerisinde bir gece boyunca bırakılması koku problemini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Araçta meydana gelen sirke kokusu ise kısa bir havalandırmayla çıkmaktadır.

Sirke yönteminin haricinde kurusa dahi kokusu devam eden bitkilerin de araç içerisinde bulundurulması hem kötü kokuları engellemekte hem de araç içerisinde kaliteli bir hava bulunmasına destek olmaktadır.

sigara kokusu nasıl çıkarılır

Bir önceki araba yazımızda Renault Yüzde 25 Servis İndirim Kampanyası isimli yazımızda renault kampanyaları, renault servis bakımı ve renault yetkili servisleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir