Araba Piyasalarında Hareketlenme Başladı

2014 yılının son çeyreğinden itibaren büyük bir durgunluk yaşanan araba satışlarında son haftalardan itibaren büyük bir artış yaşanmıştır. Hem sıfır hem de ikinci el satışlarında meydana gelen artış herkesi şaşırtmıştır.

Uzmanların görüşlerine göre piyasanın 2015 ikinci çeyrekten itibaren hareketlenmelerin başlayacağı tahmin ediliyordu. Erken başlayan hareketlenme özellikle ikinci el pazarında büyük bir mutluluğun yaşanmasına sebep oldu.

Yeni bir arabaya sahip olmak veya arabasını değiştirmek isteyenlerin bu hareketliliği fırsata dönüştürebilecekleri ifade ediliyor. Satışlarda meydana gelen hızlanmalarla birlikte ikinci el pazarında hem seçenekler artmış hem de rekabete bağlı olarak fiyatlarda düşüş yaşanmıştır.

2015 ikinci el araç pazarında ilerleyen zamanlarda hareketliliğin daha da artması bekleniyor. Yaşanan tüm bu gelişmeler ve son derece sert geçen bir kış mevsiminden sonra araba almak isteyenler için doğru zamanın geldiği rahatlıkla söylenebilir. İkinci el pazarının yanı sıra sıfır araç indirimlerinin de ikinci el pazarına gösterilen ilgiden dolayı artacağı söylenebilir. Günümüzde markaların düzenledikleri kampanyalardan da bu durum gayet açık ve net bir şekilde görülmektedir.

ikinci el piyasasında durum

Bir önceki araba yazımızda Seat 20V20 Suv 2016'da Yollarda isimli yazımızda 20V20, Cenevre Otomobil fuarı ve Seat Compact SUV modeli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins