Araba İç Temizliği Nasıl Yapılır

Araba İç Temizliği Nasıl Yapılır ?

Araba iç temizliğine başlamadan önce arabanın en çok dikkat çeken yerlerini temizlemek gerekir. Araba temizliğinde kullanılan malzemeler son derece önemlidir. Özellikle koltukların ve tavan temizliğinin bakımında kullanacağınız malzemeler kesinlikle kaliteli olmalı kumaş dokumasına zarar vermemelidir.Kalabalık bir aile arabası ve özel iş arabası arasında her zaman fark bulunur. Çoluğu çocuğu ile sık sık seyahat eden kişilerin arabaların muhtemelen hızlı bir şekilde kirlenir.Çocuklar hareketli olduklarından araba koltuklarına basarlar. Ayakkabılardaki kir araba koltuklarının kumaşının içine hapsedilir.Daha sonra kirlenen koltukların kiri uzun bir süre çıkmaz ve bu durum kişiyi ve binicileri rahatsız etmeye başlar.

Araba içi bakımının zamanında yapılması hem sağlık açısından hem de görsel açıdan önemlidir. Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yolculuk yapmayı kim istemez ki. Peki araba iç temizliği nasıl yapılır bu konuda sizler için hazırladığımız pratik önerileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Koltuk temizliğine başlamadan önce üstten bir bez ve ılık köpüklü su yardımı ile kaba temizliğini alın. Daha sonra su kirleninceye kadar bu işlemi sürdürmeye devam ediniz. Suyun siyaha dönmesi durumunda hemen ilk işiniz suyu değiştirmek olsun. Değiştirilen su ve yenilenen koltuk yıkama deterjanı temizliğin daha net olmasına yardımcı olur.

Deterjan seçimini evde kullandığınız bulaşık deterjanı olarak kullanmayınız. Çünkü bazı el deterjanlarının içinde çamaşır suyu katkısı olabilmektedir. Bu da koltuklarınızın kısa sürede solmasına neden olabilir.Kullanacağınız deterjanlar araba yapısına uygun olmalıdır.Koltuklar kesinlikle bilinmeyen bir deterjan ile silinip telef edilmemelidir. Arabanıza her zaman araba temizliğine uygun ürünler kullanmanız gerekir. Cam silmede kaliteli bir cam sil ile arabanın iç haznelerini güzel bir şekilde silebilir,camların daha net bir görüntüyü ele almasına yardımcı olabilirsiniz.Araba temizliğinde bir ikinci işlem zemin temizliğidir.

Zemin temizliğine geçmeden önce araba paspaslarını öncelikle dışarı alınız. Onları bir kova su ile köpükleyerek dışarıda yıkayınız ve güneşli bir yerde kurumasını sağlayınız. Paspaslar kurumaya geçerken sizler de diğer yandan arabanın tavanını buhar makinesi ile temizlemeye başlayınız. Daha sonra camları ve en son işlem koltukları siliniz. Bütün işlem bittikten sonra araba aksesuarlarını temiz bir bez yardımı ile bez nemli olacak şekilde küçük yerlerin tozlarını alın. Bunlar direksiyon,ve direksiyon çevresinde bulunan ıvır zıvırlardır.Temizlik işi bittikten sonra arabanın dışını köpüklü su ile yıkayın iç ve dış temizliğini en iyi şekilde sağlayın. Daha sonra keyifli yolculuklar için arabanızın tadını çıkartın. Sizler için araba iç temizliği nasıl yapılır hakkında bilgileri anlattık. Mutlu günler dileği ile.

Bir önceki araba yazımızda Profesyonel Araç Boyama işlemi Nasıl Yapılır isimli yazımızda Profesyonel Araç Boyama işlemi Nasıl Yapılır gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins