Araba Bakımı Nasıl Yapılır

Araba Bakımı Nasıl Yapılır ?

 

Araba sektöründe arabaların piyasada ne kadar değer kazandığını hatta satışının hızlı bir şekilde arttığına şahit olmaktayız. Bu nedenle arabasını seven herkes bakımını da bir o kadar güzel yapmayı yeğler. Araba bakımını yapabilmeniz için onun ruhundan anlamalı herhangi bir yerinden ses geldiği zaman bu sorunun neden kaynaklandığını araştırmalısınız. Çünkü araba bakımları ihmale kesinlikle gelmez. Araba Bakımı Nasıl Yapılır;Araba bakımı ,önce doğru temizlikten geçer. Arabaya ayırdığınız zaman oldukça önemlidir.

Bakımı,motoru,yağ değişimi,kullanılan periyoduk Km’si hepsi hesaplanmalı sıfırlanması gerektiği yerde ayar doğru bir şekilde sağlanmalıdır. Sizler için derlediğimiz araba bakımı ve diğer önemli durumlar hakkında bilgileri öncelikle önemsemenizi ve verilen bilgileri dikkate almanızı istiyoruz. Kazasız daha huzurlu günler geçirmeniz için araba hakkında derin bilgilere sahip olmanız oldukça önemlidir. O halde hemen başlayalım. Bakalım bir araba sahibi arabasının bakımını doğru bir şekilde nasıl yapmalıdır hep birlikte öğrenelim ve bu konuda doğru bir şekilde aydınlanalım.

Araba Bakımı Nasıl Yapılır Öncelikle kullandığınız benzinin seçimi oldukça önemlidir. Kaliteli bir dizel ile sürüş seyahatleriniz sizin daha rahat yolculuklar yapmanıza yarar. Bu nedenle bu seçimi göz önünde bulundurunuz. arabalarda genel sorun motorlarda yaşanan tıkanıklıklar ve paslanmaya yol açan durumlardır. Motor alanı iyice temizlenmeli pasın olduğu bölgelerde pas hemen çıkartılmalıdır. Bu sizin arabanızdaki motor gücünün daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.Aracınızın ömrünü kısaltan durumlar her zaman yaşanan bir sorundur. Öncelikle buna izin vermeyiniz.İşi uzmanlarına bırakarak arabanın periyodik bakımını mutlaka yaptırınız.

Yakıt sıkıntısı ve arza durumu ile karşılaşmamak için hız sınırını geçmeyin ve size önerilen ayarlarda gidin. Bu şekilde hem kazalara davetiye çıkartmamış olursunuz hem de yakıtınız boşuna harcamamış olursunuz. Trafik olan yerlerden mümkün oldukça uzak durunuz. Trafiğin olduğu yerlerde dur kalk olayı arabanın motorunu yaşlandırır. Bu yüzden motorlarda en çok çıkan sorunların nedeni budur. Ayda bir kere motorun genel temizliğini üstlenin .

Arabanın iç temizlik dış temizlik işlemlerini yeterli bir şekilde sağlamanız uzun yıllar daha temiz ve konforlu bir arabaya sahip olmanıza katkıda bulunur. Arabayı temizliğini kendiniz yapın. Çok acil durumlarda yıkatınız. Kendinizin yıkadığı arabada işle daha temiz olur. Mesela camlarını silerken bulanık olmamasına dikkat edin. Dikiz aynayı net bir şekilde görmeniz çok önemlidir. Arabayı fazla ıslatarak temizlemek yapabileceğiniz en büyük hata olur. Islak her zaman pasların oluşmasına zemin hazırlar. Bu yüzden hemen sildikten sora kurutma işlemine geçiniz. Arabanız ne kadar temiz olursa siz bir o kadar huzurlu ve mutlu olursunuz.

Bir önceki araba yazımızda Arabanın Performansı Nasıl Sağlanır isimli yazımızda Arabanın Performansı Nasıl Sağlanır gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins