Araba Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir

Araba Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir ?

Her insanın hayalidir araba sahibi olmak bu nedenle araba alırken kişi sıfır ya da ikinci el araba almayı tercih eder. Durumu neye yetiyorsa kişi cebindeki paraya göre hareket eder. Eğer sıfır bir araba almayı düşünüyorsanız aldığınız firmanın nereye ait olduğunu ve parayı ödemeden önce sıfır araba ile ilgili her şeyi tam bir şekilde öğrenmenizde fayda bulunmaktadır.Genelde orta geçimli ailelerin tercih ettiği model ikinci el araba modelleridir. Bunun nedeni sıfır araba alacak güçlerinin olmaması ve sadece küçük işlerinde kullanmak için gereksinim duymalarıdır.Aslında şöyle bir mantık yürüttüğümüzde ikinci el araba almak sıfır araba almaktan daha avantajlıdır. Siz sıfırı bir sene kullandıktan sonra zaten ikinci el durumuna geliyor yani sıfırlık bir hali kalmıyor.

Araba kullanımında düzgün kullanmak ve yeterli bakımın sağlanması ikinci el araba dahi olsa performansını yüksek tutar. Bu yüzden size tavsiyemiz kendinizi fazla yormadan imkanlarınızı fazla zorlamadan hareket etmek ve az kullanılmış temiz ikinci el arabalarını satın almanızdır. Bu sizin hem iş hayatınızda hem de gezi hayatınızda sizi karlı gösterecek ve maddi sıkıntıların içine düşürmeyecektir. Peki araba almadan önce nelere dikkat etmeniz gerekir? Biz bu konuda genel bilgileri derledik ve size en doğru şekilde bilgi sunmak istiyoruz.

Araba almadan önce ikinci el araba modelinde önce yaşına ve daha sonra kilometresine bakın. Kilometresi çok fazla kullanılmış bir araba muhtemelen zarar görmüş yıpranmıştır. Bakımı tam yapılmayan ve sizi yolda bırakacak her türlü arabadan uzak durmanız gerekir. Arabanın motoru,yağı ve diğer bakımları yeterli bir şekilde sağlanması gerekir. Yağ akıtan bir araba sürekli arıza vereceğinden araba almadan önce böyle bir sorunun olmamasına dikkat ediniz.Arabanın fren balataları çok önemlidir. Her türlü hasar sizin kaza yapmanıza sebep olur. Bu nedenle kaskosu yapılmış ve muayenelerden doğru bir şekilde tam teşekküllü geçmiş bir araba sizin için avantajlı olur ve bu tür sorunlarla uğraşmak ve zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız.

Araba Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir ,Araç almadan önce karşınıza çıkan ilk arabayı hemen heves edip almayın. İlanda gördüğünüz arabanın gerçekten kriterlerinize uygun olup olmadığını öğrenebilmek için arabayı gece göz ile değil gündüz gözü ile bakarak inceleyin.Sizden istenilen kaporayı yatırmadan önce şahıs bilgilerini iyice kontrol edin ve güvenmediğiniz bir ibana para yatırmayınız. İnternetten kapora yollamayınız. Kısacası araba almadan öce hasarlı olup olmadığını araştırın ve alacağınız arabanın modelini bir kaç yerde daha arayarak fiyat karşılaştırması yapınız.

Bir önceki araba yazımızda Arabanın Motor Yağı Neden Köpürür isimli yazımızda Arabanın Motor Yağı Neden Köpürür gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins