Araba Alım Satım İşlemlerinde Bilinmesi Gerekenler

Araba Alım Satım İşlemlerinde Bilinmesi Gerekenler

Araba alım satım işlemlerinde bilinmesi gerekenler her zaman kullanılacak bilgileri içermektedir. Araba almadan önce bu konunun çok iyi bir şekilde analiz edilmiş olması gereklidir. Çünkü acele verilen kararlar ilerleyen zaman içinde telafisi mümkün olmayan durumları beraberinde getirecektir. Araba almaya karar vermeden önce düşünülmesi gerekenler; Aldığınız arabayı nerede kullanacaksınız? Trafik yoğunluğu nedir? Park etme konusunda karşınıza çıkabilecek sorunlar nelerdir? Kapalı otopark gibi yerlere giriş çıkışı konusunda ortaya çıkabilecek sorunlar var mıdır? Çünkü bazı yaşam alanlarının alt katlarında sütunlar arasında dar alan olmasına rağmen kapalı otopark olarak kullanım alanları mevcuttur.

Aldığınız araba bu alanda hareket kabiliyetine sahip olacak mı? Bütün bu soruların cevapları tabi ki sizin yaşam alnınızın sağlamış olduğu durumların karşılığı olacaktır. Yoğun bir trafikte, fazla kalabalık olmayan bir ailenin, panel Van tipi bir aracı seçmesi pek mantıklı bir davranış olmayacaktır. Bu gibi konular araba alım satım işlemlerinde bilinmesi gerekenler içinde ilk etapta düşünülerek karar verilecek konular olmaktadır. Araba Hakkında Bilinmesi Gerekenler Araba alım satım işlemlerinde bilinmesi gerekenler içinde yer alan asıl önemli konu araba hakkında bilinmesi gerekenler olmaktadır. Bunlar? Arabanızın rengi nasıl olmalı? Vites seçiminiz nasıl olmalı? Otomatik vitesli araba mı tercih ediyorsunuz? Yoksa manuel tarzı vites tipine sahip araba mı tercih ediyorsunuz?

Eğer otomatik vites araba tercih ediyorsanız ehliyetinizin hem manuel hem de otomatik vites kullanımına uygun olması gerekmektedir. Hız konusunda düşünceniz nedir? Hızlanmak için sabırlı mısınız? Yoksa bir an önce yüksek hızlara ulaşarak çabuk yol almak mı istiyorsunuz? Bu gibi durumda araba seçiminiz seri olarak yüksek hızlara ulaşabilen motor gücü yüksek olan araba seçimi yapmanız gerekecektir. Arabanızda sürüş konforu ve gürültü tercihiniz nasıl olmaktadır? Dizel motor kullana arabalarda genel olarak gürültü oranı yüksek olacağından eğer gürültü istemiyorum diyorsanız benzinli ve yüksek model araba tercih etmelisiniz. Arabanızda opsiyon olarak nelerin olmasını istiyorsunuz?

Koltuk ayarlarının elektrikli mi yoksa manuel olarak mı gerçekleşmesini istiyorsunuz Cam açma kapama işleminin elektrikli otomatik sistemmiş istiyorsunuz yoksa manuel tarz mı tercih ediyorsunuz? Ayna kontrollerinin otomatik elektrikli mi olmasını istiyorsunuz yoksa manuel kontrol olmasını mı tercih edersiniz? Hava yastığı seçimlerinizde sadece sürücü için mi yoksa tüm yolcular ininde olmasını ister misiniz? Isıtma ve soğutma sistemini sağlayan klima ve fan sisteminin manuel kontrollümü yoksa dijital kontrollümü olmasını istersiniz Araba alım satım işlemlerinde bilinmesi gerekenler bu kadarla sınırlı kalmayarak kişisel tercihler boyutunda devam etmektedir. Buna karar vermek için asal acele etmemek gerekmektedir.

Bir önceki araba yazımızda Araba Kullanırken Bilinmesi Gerekenler isimli yazımızda Araba Kullanırken Bilinmesi Gerekenler gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins