Alfa Romeo Giulietta Collezione Tanıtılıyor

Alfa Romeo markasının hatch back modeli olan Giulietta modeli için yeni bir seri ortaya çıkarılıyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Cenevre otomobil fuarında firma Colleczione adı verilen yeni bir model tanıtılacak.

Aracın dış tasarımına baktığımızda yenilenen sis farları, kararan dikiz aynası, bölgesel klima, 17 inç jantlar, kaplanabilir siyah tavan, iç mekanda krom malzemeler ve deri kaplı direksiyon simidi dikkatleri çekmektedir. Genel anlamda ise aracın oldukça sportif ve bir o kadar kaslı bir yapıya sahip olduğu rahatlıkla söylenebilmektedir.

Ayrıca araçta kullanılan yeni multi medya sistemi de dikkatlerden kaçmıyor. Yeni sistemde 5 – 6,5 inçlik ekran kullanılmıştır. Fiziksel tasarım olarak birçok seçeneğe sahip olan modelin güç sisteminde de birçok seçenek sunulmaktadır. Yeni Giulietta Colleczione 1.6 dizel olmak üzere 2.0 ve 1.4 litre hacmine sahip farklı güç değerlerine sahip 5 farklı motor seçeneği bulunuyor.

Yeni Alfa Romeo Giulietta çıkış tarihi için Nisan ayı gösteriliyor. Aracın ilk olarak Avrupa’da satışa sunulmasından kısa bir süre sonra da ülkemizde satışa sunulacağı tahmin edilmektedir. Büyüyen otomobil pazarımızda firmanın nasıl bir başarı yakalayacağı da büyük bir merak konusudur.

yeni alfa romeo giulietta fiyatı

Bir önceki araba yazımızda 2014 Yılında Araçlarda Hangi Renk Trend Oldu isimli yazımızda beyaz renk ve dizel araç ve en çok tercih edilen renk gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.