Alfa Romeo Giulietta 1.6 İncelemesi

Alfa Romeo Giulietta 1.6 İncelemesi

2010 yılında piyasaya sunulan Giulietta modeli 2014 yılında makyaj uygulamasından geçirildikten sonra şimdi yeni haliyle pazara sunuldu. Fiat tarafından üretilen C-Evo modeliyle aynı platformu paylaşan model kullanıcı potansiyelini artırmayı amaçlamaktadır.

2010 model Giulietta modeliyle aynı dış tasarıma sahip olan aracın üzerinde son derece küçük değişikliklerin yapıldığını görmek mümkündür. En dikkat çekici değişikliğin ön far grubu çevresinde yapılan krom kaplamalar olduğu görülmektedir. Ayrıca firma yeni modelle birlikte renk seçim yelpazesini artırmış. Dış tasarımda olduğu gibi Yeni Alfa Romeo Giulietta modelinin iç tasarımında da büyük bir değişim bulunmamaktadır. Konsolda Alfa Romeo klasiği tasarım anlayışı devam ettirilmiştir. 6.5 inç ekran ise eski modele göre daha kaliteli bir ses sistemini kullanıma sunmaktadır.

Yeni Giulietta 1.6 litre hacminde multijet2 motor teknolojisine sahiptir. Aracın sahip olduğu güç ünitesi 105 hp güç üretebiliyor. 0 dan 100 kilometre hıza 11.3 saniyede ulaşabilen aracın maksimum hız değeri 185 km/s olarak belirtilmektedir. Yeni Giulietta yakıt tüketim değeri ise 5.3 litre şeklinde karşımıza çıkıyor. Verilen bu değer ortalama tüketimdir.


alfa romeo 1.6 fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Yeni Mitsubishi Lancer Evolution İncelemesi isimli yazımızda 2015 Mitsubishi Lancer Evoluotion, Special Action Model ve Yeni Lancer Evolution gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.