Alfa Romeo Giulia İlk İncelemesi

Alfa Romeo markasının yeni amiral gemisinin Giulia modeli olması bekleniyor. İtalyan otomobil üreticisi dünya genelinde olduğu gibi ülkemizdeki faaliyetlerini de her geçen gün artırıyor. Günümüzde birçok Alfa Romeo tutkunun oluşmaya başladığını rahatlıkla görebiliriz. Firma tarafından atılan yeni adımlar özellikle Alfa Romeo tutkunlarını ciddi derecede heyecanlandırmayı başardı.

Yeni Amiral Gemisi Alfa Romeo Giulia 

Alınan ilk bilgilere göre aracın güç ünitesinde 1.8 litre hacminde biturbo beslemeli benzinli bir motorun yer alacağını gösteriyor. 400 Nm tork ve 300 HP güç değerleriyle karşımıza çıkması beklenen aracın gerçek anlamda performans odaklı bir araç olduğu çok açık ve net bir şekilde görülüyor.

Gelen verilerde aracın performans anlamında oldukça güçlü olacağını 0’dan 100 kilometre hıza sadece 6 saniye gibi kısa bir süre içerisinde çıkacağından da rahatlıkla anlayabiliriz.

Çift kavrama şanzımanın yer alacağı araçta maksimum hız değeri ise 245 kilometre olarak belirtiliyor. Bunun yanı sıra firma tarafından aynı güç ünitesine  sahip fakat tek turbolu seçeneğin de satışa sunulacağı düşünülüyor.

Tam olarak netleşmese de Alfa Romeo’nun yeni modeli olan Giulia modelinin Haziran ayı içerisinde resmi olarak tanıtılacağı tahmin edilmektedir.

alfa romeo giulia türkiye

Bir önceki araba yazımızda Ehliyet Sınavında Park Sensör Kullanmak Yasak Mı isimli yazımızda direksiyon sınavı, direksiyon sınavında park ve ehliyet sınavı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir