2017 Model BMW 5 Serisi G30 Teknik Özellikleri

2017 Model BMW 5 Serisi G30 Teknik Özellikleri

 

Alman dehasına yakışan lüks otomobillerden BMW, E segmentinin en güçlü serisi 5’in yepyeni G 30 modeli ile seneye karşımızda olacak. Yeni kasa aracın prototipleri üretildi ve şu an hazırlık ve test aşamaları sürüyor. BMW meraklıları yeni kasa aracın özelliklerini ve tüm detaylarını dört gözle bekliyor. Yeni tasarıma dair henüz bilgiler paylaşılmadı. Aracın görünümü büyük bir gizlilik ile saklı tutuluyor.

7. Nesil BMW 5 serisinin son model otomobili G 30, yaklaşık olarak 100 kg daha hafif olacak. Daha hızlı, kullanım konforuna sahip, daha hafif ve daha dengeli bu modelde motorlar öne çıkacak. Daha küçük hacimli motorlardan daha yüksek güç elde edilecek. 2.0 ve 3.0 litrelik yeni turbo benzinli ve turbo dizel yeni motor ünitesi kullanıma sunulacak. Güncellenen motorlar, hafifleyen kasa sayesinde kullanıcılar büyük bir yakıt ekonomisi ve performans artışı yaşayacak. Önceki 7 serisine ait G 11 kasasına benzer bir kasa tasarlandığı düşünülüyor bu model için. Tasarımda büyük hayallere kapılmayın ancak yaşam alanı ve donanımda yenilikler mutlaka olacaktır.

Tam 12 aydır test aşamasında olan yeni kasa sedan otomobil çok yakında sevenleri ile buluşacak. Uzatılmış kaporta stili, farlara bağlı dikey panjurlar, keskin köşeler, opsiyonel lazer farlar şıklığı temsil edecek. Lüks bir sedan aynı zamanda şık spor bir otomobil olarak gelecek yeni BMW 5 serisi G 30. Sarkıntıları daha kısa ancak daha sıkı bir dış görünüm ortada. Alt kasada hakim gövde çizgisi keskinlik katıyor. Tipik BMW karakter çizgileri ile tasarım sürdürülmüş. 4 silindirli yeni modüler motorlar fark yaratacak. Hibrit versiyonlarında ise daha fazla seçenek olması bekleniyor. Jest kontrolü de güzel özelliklerinden biri.

2017 Model BMW 5 Serisi G30 Teknik Özellikleri Resimleri

Bir önceki araba yazımızda Geniş Araçlar Neden Tercih Edilir isimli yazımızda Geniş Araç Modelleri, Geniş Araç Tercihi ve Geniş Araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins