2017 Honda Civic Sedan Teknik Özellikleri Açıklandı

2017 Honda Civic Sedan Teknik Özellikleri Açıklandı

 

 

Japon harikası Honda’nın yeni yüzü uzun bir süredir merakla bekleniyordu. Paris Oto Show’da yeni nesil 2017 model Honda Civic Sedan’ın teknik özellikleri açıklandı. Sınırları bütünüyle değişen 10uncu nesil Civic Sedan, önceki modeline göre 4 mm daha alçak ve daha kısa olarak üretildi. Genişliği 45 mm artarak 1800 mm oldu. Dingil mesafesi 25 mm artarak kullanıcılarına daha iyi bir yaşam alanı vaat edildi. Arka bagajın liftback yapısı ile yüklemeler daha ergonomik olacak. Bagaj ayrıca 38 litre daha geniş. R burulma sertliğini artıran yeni Civic Sedan daha hafif bir özelliğe sahip.

Yeni modele adaptif şasi kontrolü özelliği de eklenmiş. 4 silindirli 1.0 ve 1.5 litre Vtec turbo motorlarla donatılan Honda Civic Sedan, yakıt ve motorda çağ atlamış. 129 ps beygir gücü ve 200 nm tork gücündeki yeni motoru yepyeni bir sürüş keyfi yaşatacak. 1.5 litre 240 nm tork gücü 182 ps beygir gücü ile donatılan bir üst motor seçeneği daha da güzel. Daha hafif olan yeni kasa Civic’ler artık daha hızlı ve konforlu olacak. Panoramik sunroof tasarımda önemli bir yenilik. Daha düzenli tasarlanan kokpitte büyük dijital ekran, panel, elektronik park freni ve orta konsol detayları cezp ediyor. Multimedya sistemi sesli komut özelliği ile geliyor. Ses ve multimedya sistemi geliştirilmiş. Güvenlik donanımları konusunda Japon devi iyi işler çıkarmış. ACC, RDM, LDW, MAG, CMBS, TSR ve kör nokta uyarı sistemi 2017 Civic Sedan’da yer alıyor. 6 ileri düz vites ve 7 ileri CVT otomatik vites şanzıman sisteminde mevcut. 1.0 ve 1.5 motor modellerinin tümü benzinli. Konfor, tasarım ve güvenlik Civic’te mevcut.

2017 Honda Civic Sedan Teknik Özellikleri Resimleri

Bir önceki araba yazımızda Geniş Araçlar Neden Tercih Edilir isimli yazımızda Geniş Araç Modelleri, Geniş Araç Tercihi ve Geniş Araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins