2017 En Çok Tutulan Araba Renkleri

2017 En Çok Tutulan Araba Renkleri

 

Güzel bir arabaya sahip olmak her insanın hayal ettiği şeydir. Arabanın iyi bir modele sahip olması ve görüntü kalitesinin en yüksek performansa sahip olması kişiyi ancak mutlu eder.2017 En Çok Tutulan Araba Renkleri; Araba renklerinde bayanların en çok tercih ettiği renk genelde kırmızı ve mavi model renklerdir. Erkeklerin ise favori rengi lacivert ,bordo ve beyazdır. Peki bu sene en çok tercih edilen araba renkler ve yakıt türleri neler merak ediyor musunuz ? Sizin için 2017 yılına damgasını vuran renklerden söz edeceğiz.

Araba Renk Favorileri Her sene fark yaratan ve görüntü kalitesi ile görenlere vay ve dedirtecek yeni model arabalarda renk tercihi de sürekli değişim göstermektedir. Mesela bundan bir sene önceki favori araba renklerde gri ve beyaz çok fazla tercih edilen modeldi. Şimdi ise piyasalarda bu renk oranının değiştiğini görmekteyiz. Mesela kırmızı modeller neredeyse her renk arabada mevcut.Ortalama 390 bin alıcısı olduğu kayıtlarda mevcuttur. Bu yok satan kırmızı tonları gizemi ve aşkı bir raya getiriyor. Genelde en çok 18 yaş üstü gençlerin tercih ettiğini söyleyebiliriz.İkinci sırada ise en çok sevilen renk modeli 2017 yılına girdiğimizden bu yana beyaz renk olarak belirlendi. Ortalama bu beyaz rengi satın alanların sayısı 335 bine tekabül oldu.

Üçüncü sırada ise en çok favori araba renk gri modeller oldu. Özellikle dacia araba modellerinde ve renault modellerinde en çok alınan renk listesinde yerini aldı. Bu üç ana renk 2017 yılında en çok satışı gerçekleştirilen renk olarak ilan edildi. Araba renkleri oldukça fazladır. Bazı insanlar hiç kimsede olmayan renkleri tercih ederler ve az tercih edilen renklerinde üretimi doğal olarak az olur. En çok tercih edilen yakıt türü ise dizel olarak belirlendi.

Araba Renklerinde En Çok Sevilen Renk Beyaz Beyaz renk arabalar sadece 2017 yılında değil neredeyse 2010 yılından bu zamana kadar yani 7 senede en çok alınan renk oldu. Beyazdan vazgeçemeyenler yıllar geçse bile aynı rengi tercih ediyor. Beyaz üstelik huzur veren bir yapıya sahiptir. Kendinizi huzurun eşiğinde hissedecek ve içiniz açılacaktır. 2017 En Çok Tutulan Araba Renkleri; Eğer bir bayan iseniz beyaz ve ya kırmızı renk tam size ideal. Erkeklerin ise lacivert,gri ve beyaza olan tutkuları uzun yıllar geçmesine rağmen sürmektedir.

Bordo renkler ise erkeklerin en çok sevdiği bir diğer renk grubuna girmektedir.Hangi renk arabayı seçerseniz seçin arabayı iyi kullanmadıktan sonra kötü bir görselliği size sunar. Bu yüzden satı aldığınız arabaya çok iyi bakmalı gerekli özeni göstermelisiniz. Sizler için 2017 yılına özgü favori araba renklerinden söz etti. Mutlu günler dileği ile.

Bir önceki araba yazımızda Araba Kapı Güvenliği Ürünleri isimli yazımızda Araba Kapı Güvenliği Ürünleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins