2017 Aston Martin DB11 Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtıldı

2016 Cenevre Otomobil Fuarına damga vuran markalardan bir tanesi de Aston Martin oldu. İngiliz otomobil üreticisi DB11 modeli ile fuarın gözde araları arasında yer aldı. Son 10 yıllık geçmişinde birbirine çok yakın tasarımlar ile sunulan Aston Martin DB11 bu kez farklı ve oldukça spor bir tasarıma sahip olarak tanıtıldı.

Yeni Aston Martin DB11
Yeni Aston Martin DB11

Mercedes-Benz ortaklığı ile tasarlanan yeni Aston Martin DB11 AMG platformunda üretildi. Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılan yeni Aston Martin DB11’in iç tasarımı ile ilgili henüz bilgiler ve resimler yok. Nedeni ise aracın tasarımının tümüyle bitirilemediği ile ilgili. Aracın 2017’de piyasaya sunulmasının da nedeni bu. James Bond’un aracı olarak bilinen Aston Martin DB11’de dijital gösterge paneli ve elektronik aksamlar oldukça fazla sayıda olacak.

Aston Martin DB11
Aston Martin DB11

Yeni Aston Martin DB11’in selefinin son üyesinde yer alan 4 litrelik tubro benzinli V8 motor yer almayacak. AMG platformunda üretilen yeni Aston Martin DB11’de 5.2 litrelik Twin Turbo V12 benzinli motor yer alacak. 600 hp güç üretecek olan yeni V12 motorun gücünü tekerleklere 8 kademeli otomatik şanzıman ya da 6 kademeli manuel şanzıman iletecek.

Bir önceki araba yazımızda Fiat Tipo'nun Suv Versiyonu Geliyor isimli yazımızda Egea Suv, Fiat ve Tipo Suv gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.