2016 Volkswagen Tiguan Ne Zaman Satışa Sunulacak

Volkswagen’in suv segmentinde yer verdiği Tiguan modelinin 2016 model yılı satışa sunulmayı bekliyor. İlerleyen aylarda Avrupa pazarında satışa sunulacak olan yeni Tiguan’ın motor seçenekleri ve donanım seviyeleri de açıklandı. Nisan ayında memleketi Almanya’da satışa çıkacak olan 2016 Tiguan Mayıs ayından itibaren de Avrupa pazarında sunulmaya başlanacak. 

2016 Volkswagen Tiguan

2016 Volkswagen Tiguan

2016 Volkswagen Tiguan Motor Seçenekleri 

Yeni Volkswagen Tiguan’da 3 farklı donanım seviyesi yer alacak. Trendline, Comfortline ve Highline donanım seviyelerinin yer aldığı yeni Tiguan’da önden çekiş ve 4 tekerlekten çekiş sistemleri yer alacak. İkinci nesline varan Tiguan’ın yeni versiyonlarında 4Motion özelliği ve off-road özelliklerine de sahip olacak. 

2016 Vw Tiguan

2016 Vw Tiguan

Yeni Tiguan‘da başlangıçta  2 litrelik dizel motor ve 2 litrelik benzinli motor yer alacak. Yeni Tiguan 2 litrelik TDi dizel motoru ile 150 hp güç sunacak, 2 litrelik TSi benzinli motoruyla  ise 180 hp güç üretecek. Yeni Tiguan’da şanzıman olarak ise manuel şanzıman ve DSG otomatik şanzıman yer alacak. 180 hp’den düşük güce sahip motorlarda standart olarak manuel şanzıman sunulacak olup 180 hp ve üstü güç üreten motor seçeneklerinde DSG otomatik şanzıman standart olarak yer alacak. Yeni Tiguan’da ilerleyen zamanlarda 115 hp ile 240 hp arasında güç çıkışına sahip olacak olan 8 motor seçeneği yer alacak. 

Bir önceki araba yazımızda Toyota CH-R Teknik Özellikleri ve Motor Seçenekleri isimli yazımızda Motor Seçenekleri, Teknik Özellikleri ve Toyota C-HR gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins