2016 Tesla Model X Fiyatları Açıklandı

Sadece elektrikli ile hareket edebilen araçlar tasarlayarak otomotiv sektörüne farklı bir boyut kazandıran Tesla Motors yeni modeli Model X‘ tanıttı. Sıradan dizel ve benzinli motorların 5 katı güç üreten yeni Model X 773 hp güç üretiyor. Sektörde yeni olmasına rağmen gerek ara performans gerek menzili ile oldukça verimli araçlar üreten Tesla Motors yeni Model X’in Avrupa fiyatlarını da açıkladı. 

2016 Tesla Model X

2016 Tesla Model X

Tesla‘nın yeni güçlü aracı Model X Avrupa’da 109.000 Euro başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak. Elektrik motoru ile 773 hp güç üreten yeni Tesla Model X Avrupa pazarında daha düşük güce sahip motor ile yer alacak. Yeni Tesla Model X elektrik motoru ve bataryası ile maksimum 470 km yol alabilecekken bu rakam yolcular ve aracın yükü göz önüne alındığında 300 km civarlarında olacak. 

Tesla Model X

Tesla Model X

Yeni Tesla Model X 773 hp’lik motoru ve oldukça hafif yapısı ile 3.4 saniyede 100 km/h hıza ulaşabilecek. Ancak yeni Model X’in 773 hp’lik versiyonu Avrupa pazarında satışa sunulmayacak. Onun yerine yine oldukça güçlü motora sahip 532 hp’lik versiyon yer alacak. Yeni Tesla Model X Avrupa piyasasında 109.000 Euro başlangıç fiyatı ile yer alacakken üst donanım seviyesinde 131.000 Euro’luk fiyat etiketine sahip versiyonu yer alacak. 

Bir önceki araba yazımızda 2016 Honda Civic Hatchback Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı isimli yazımızda 2016 Honda, Başlangıç Fiyatı ve Civic Hatchback gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins