2016 Model Opel Astra Yakıt Tüketimi Nasıl?

Son 1 yıl içerisinde piyasaya sunulmasına kesin olarak karar verilen en dikkat çekici modeller arasında Opel’in yeni Astra modeli de yer alıyor. Yakın bir zaman içerisinde ülkemizde satışa sunulacak olan model sahip olduğu birçok özellikle dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor.

Alman üreticinin uzun yıllardan beri üretimini gerçekleştirdiği Astra’nın 2016 modelinde şuan için sadece hatchback versiyonunun bulunacağı ifade edilirken sedan versiyonunun ise çıkıp çıkmayacağı konusunda her hangi bir açıklama yapılmıyor.

Sınıfının En İddialı Modeli

Son derece iddialı bir dış tasarım, gelişmiş teknolojik donanımlar ve verimli motor seçenekleriyle otomobil sahibi olmak isteyenlerin karşısına çıkacak olan 2016 model Opel Astra’da en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de yakıt tüketimidir.

Sınıfının en düşük yakıt tüketim değerine sahip modeli olacağı iddia edilen Astra için açıklanan tüketim verilerine bakıldığında aracın son derece ekonomik olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Motor Seçeneklerine Göre Yakıt Tüketimi

  • 1.6 CDTI 110 HP – 100 kilometrede ortalama tüketim değeri 3.4 litre
  • 1.4 ECOTEC 125 HP – 100 kilometrede ortalama tüketim değeri 4.9 litre
2016 Opel Astra Modeli

2016 Opel Astra Modeli

Bir önceki araba yazımızda Arabanın Motor Hacmi Yakıt Tüketimini Etkiler Mi? isimli yazımızda Küçük Hacimli Motor, Motor Hacmi ve Yakıt Tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir