2016 Kia Rio İncelemesi

2016 kia rio fiyatları

Güney Kore merkezli faaliyet gösteren Kia yeni modelleriyle otomobil sektöründe oldukça iddialı bir şekilde yol almaktadır. Yeni Kia Rio modeli göz önüne alındığında şirketin değişime ve yeniliğe ne derece büyük bir önem verdiği rahatlıkla görülmektedir.

Kia Rio modelinin yer aldığı segmentte Ford Fiesta, Opel Corsa ve VW Polo gibi oldukça başarılı modeller de yer almaktadır. 2016 Yeni Kia Rio modelinin çıkmasıyla markalar arasındaki rekabetin daha da büyüyeceği düşünülmektedir.

Yeni Rio modelinin hem dış hem de iç tasarımında köklü değişikliklere imza atıldığı belirtilmektedir. Ayrıca modelin tanıtımında bir önceki modelden farklı olarak farklı renk seçeneklerinin de sunulacaktır.

İç mekan tasarımında yeni teknolojilere yer verildiği de dikkatlerden kaçmıyor. Bunun yanı sıra iç mekanda kullanılan malzeme kalitesinde de ciddi artışlar meydana gelmiştir.

2016 Kia Rio 1.6 136 hp güç üreten motoruyla otomobil severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Aracın hatch back modeli olduğu gibi sedan versiyonu da satışa sunulacak. Ayrıca alınan bilgiler arasında otomatik vites tercihinde sunulacağı yer alıyor.

 

2016 model kia rio motorları

Bir önceki araba yazımızda 2015 Şubat Ford Faizsiz Kredi Kampanyası isimli yazımızda Ford faizsiz kredi Şubat kampanyası ve Ford Transit Custom faizsiz kredi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.