2016 Hyundai Elantra Teknik İncelemesi

Ülkemizde ciddi yatırımlara imza atan Hyundai, ana vatanı olan Güney Kore’de piyasaya sunduğu Avante modeli ülkemizde ve Avrupa genelinde Hyundai Elantra adı altında satışa sunulacaktır.

Mevcut Elantra modeliyle istediği başarıyı yakalayamayan markanın 2016 Elantra modeliyle başarıyı yakalayacağı tahmin ediliyor. Yeni Elantra modelinin dış, iç tasarımlarının yanı sıra yeni dizel motor seçeneğinin de sunulacağı belirtiliyor.

2016 Hyundai Elantra İnceleme

2016 Hyundai Elantra İnceleme

Yeni Hyundai Elantra Değişiklikleri

Aracın dış tasarımını göz önüne aldığımızda ilk olarak boyutlarının değişime uğradığı ve belirli bir miktarın artışın yaşandığı görülmektedir. Bunun yanı sıra dış tasarımda şık ve sportif tasarım çizgilerinin ön plana çıkarıldığı da çok açık ve net bir şekilde fark edilebilmektedir.

İç mekana baktığımızda ise Hyundai Tucson modelinden izler direkt olarak dikkatleri çekiyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa sunulan Hyundai Tucson modelinde olduğu gibi yeni Elantra modelinde de sade bir iç mekan tasarımının benimsendiği görülmektedir.

2016 Hyundai Elantra Tasarımı

2016 Hyundai Elantra Tasarımı

2016 Hyundai Elantra Motor Seçenekler

Tasarım konusundaki değişikliklerin yanı sıra yeni Elantra 1.6 litre hacminde yeni dizel güç ünitesi seçeneğiyle de karşımıza çıkacak. 136 HP güç üretiminde bulunacak aracın güç aktarımı için ise hem manuel hem de otomatik şanzıman seçilebilecek.

Dizel güç ünitesinin yanı sıra benzinli olarak da Hyundai Elantra için 1.6 litre hacminde 176 HP güç üreten T-GDI motor seçeneğinin sunulacağı belirtiliyor.

Yeni Jenerasyon Hyundai Elantra Modeli

Yeni Jenerasyon Hyundai Elantra Modeli

Bir önceki araba yazımızda Yeni Peugeot 508 1.6 Dizel Otomatik Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi isimli yazımızda fiyat listesi, Peugeot 508 ve Yeni 508 Dizel Otomatik gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins